WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Kim Jin pokieruje marką Honor w regionie Europy Centralnej i Wschodniej oraz Państw Nordyckich

Co dziesiąty Polak śpi ze smartfonem, co trzeciemu towarzyszy w toalecie (infografika)

2018-02-09 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Co dziesiąty Polak zasypia ze smartfonem pod poduszką - wynika z nowego badania Ipsos. Dla 43 proc. telefon jest tak ważny, że jeśli o nim zapomni w drodze do pracy, zawróci do domu, ryzykując spóźnienie.

Co dziesiąty Polak śpi ze smartfonem, co trzeciemu towarzyszy w toalecie (infografika)

Dwie trzecie respondentów przyznaje, że tuż przed zaśnięciem nadrabia czytanie służbowych maili, wymienia się wiadomościami z przyjaciółmi czy przegląda serwisy społecznościowe. 74 proc.  przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka, a 11 proc. zabiera go do łóżka i przechowuje w zasięgu reki. Zaledwie 5 proc. z nas zostawia na noc smartfona poza sypialnią.

Ponad połowa badanych 51 proc. zaraz po przebudzeniu sięga w pierwszej kolejności po telefon i rozpoczyna dzień przeglądem najnowszych informacji czy przesłaniem „dzień dobry” najbliższym osobom. Prawie jedna trzecia 28 proc. dociera ze smartfonem do łazienki, gdzie staje się towarzyszem porannej toalety.

Aż 95 proc. Polaków deklaruje, że zabiera ze sobą telefon wychodząc z domu, a ponad połowa (53 proc.) nie rozstaje się z nim nawet na moment.

Telefonu używamy przede wszystkim do wysyłania wiadomości (88 proc.), robienia zdjęć (84 proc.) i aktywności w social media (73 proc.). 52 proc. przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, niezależnie od tego, czy go używa czy nie. 27 proc. osób stwierdziło, że używa smartfona aktywnie przez nawet 4 godziny dziennie.

 

Badanie Smart(fonowe) relacje zostało wykonane przez Ipsos na zlecenie Huawei w styczniu 2018 roku na reprezentatywnej próbie ankietowanych.

Autor: jd

Wiecej informacji: smartfony, Huawei, korzystanie ze smartfona

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia