WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Snapchat z rosnącymi przychodami, liczbą użytkowników i 350 mln dolarów straty

Snapchat oferuje narzędzia analityczne twórcom treści w Stories

2018-02-15 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Snapchat udostępnił twórcom publikującym treści na platformie Stories narzędzia analityczne pozwalające na ocenę zaangażowania odbiorców w konkretne materiały. Dzięki nim możliwe jest między innymi śledzenie popularności konkretnej publikacji czy danych demograficznych dotyczących użytkowników.

Snapchat oferuje narzędzia analityczne twórcom treści w Stories

Do tej pory Snapchat nie udostępniał twórcom materiałów na platformie Stories żadnych profesjonalnych narzędzi analitycznych. Osoby publikujące treści miały dostęp jedynie do danych o liczbie dziennych odsłon materiału, które w dodatku znikały po upływie 24 godzin.

Teraz Snapchat zaoferował twórcom system pozwalający na bardziej dokładną analitykę związaną z treściami w Stories. Osoby publikujące materiały mogą dzięki temu zobaczyć liczbę odsłon konkretnej publikacji z podziałem na poszczególne okresy.

Dodatkowym udogodnieniem dla twórców jest dostęp do informacji dotyczących demografii odbiorców treści. W odpowiednim panelu można zobaczyć dane widzów z podziałem na płeć, wiek czy lokalizację w której przebywali odbiorcy konkretnego materiału.

Snapchat podkreśla, że wprowadzone przez niego narzędzia analityczne mogą w znaczący sposób zmienić dotychczasowy sposób współpracy pomiędzy twórcami Stories a markami. Autorom będzie bowiem znacznie łatwiej niż kiedyś udowodnić reklamodawcom i sponsorom skuteczność i popularność treści w konkretnych grupach użytkowników Snapchata.

W IV kwartale 2017 r. spółka Snap, właściciel aplikacji Snapchat zanotowała przychody o 72 procent wyższe niż rok wcześniej, a liczba użytkowników odwiedzających codziennie serwis wzrosła o 18 procent. Firmie wciąż daleko do rentowności, bowiem w raportowanym okresie strata netto wyniosła 350 mln dol., a w całym 2017 r. – ponad 3,4 mld.

Autor: ps

Wiecej informacji: Snapchat, Snapchat Stories

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia