WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Po wprowadzeniu Stories Instagram odbiera użytkowników Snapchatowi. „Jest bardziej wszechstronny i łatwiejszy w obsłudze” (opinie)

Gorący temat

Wpadka senatora PO: w „Młodzież kontra…” stwierdził, że nikt normalny nie chodzi do TVP Info (wideo)

0

Snapchat zadebiutuje na giełdzie z tańszymi akcjami niż oczekiwano, firma wyceniona na 22,2 mld dolarów

2017-02-17 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według nieoficjalnych informacji spółka Snap Inc., właściciel aplikacji Snapchat, zadebiutuje na giełdzie z niższą od przewidywanej wartością swoich akcji. Cena ma wynosić od 14 do 16 dolarów za sztukę, co przełoży się na maksymalną wartość spółki na poziomie 22,2 mld dolarów.

Snapchat zadebiutuje na giełdzie z tańszymi akcjami niż oczekiwano, firma wyceniona na 22,2 mld dolarów

Pierwsze informacje na temat planowanego na marzec br. giełdowego debiutu Snap Inc. pojawiły się jesienią ub.r. Szacowano wówczas, że po wejściu na parkiet wartość spółki może wynieść 25 mld dol. Jednocześnie pojawienie się właściciela Snapchata na giełdzie jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów giełdowych br. w branży technologicznej.

Teraz według nieoficjalnych informacji podanych m.in. przez „The Wall Street Journal” oraz Bloomberga Snap planuje ustalić cenę akcji na poziomie niższym od oczekiwanego wcześniej przez analityków.

Zgodnie ze spekulacjami, w sprawie których Snap odmówił komentarza cena jednej akcji podczas debiutu na giełdzie ma wynosić pomiędzy 14 a 16 dol. Jeśli taka kwota okaże się prawdziwa to ostateczna wartość spółki zamknie się kwotą od 19,5 do 22,2 mld dol., będzie więc niższa od oczekiwanych wcześniej przez rynek 25 mld dol.

W ub.r. Snap Inc. wykazał 404,5 mln dol. przychodów, co oznacza spory wzrost rok do roku - w 2015 r. ten wskaźnik wynosił 58,7 mln dol.

Niezależnie od obniżonej wartości Snap Inc. jego debiut giełdowy będzie największym takim wydarzeniem w segmencie nowych technologii od czasu wejścia na parkiet koncernu Alibaba, który we wrześniu 2014 r. osiągnął dzięki sprzedaży akcji wartość 21,8 mld dol. Ostatnim przed Snapchatem serwisem społecznościowym, który wystartował na giełdzie był w listopadzie 2013 r. Twitter.

Autor: ps

Wiecej informacji: Snapchat, giełda, debiut giełdowy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia