WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Po wprowadzeniu subskrypcji Facebook pozwoli użytkownikom na darmowy dostęp do 10 materiałów miesięcznie

Spotify notuje 60 milionów płatnych użytkowników, o 10 milionów więcej niż w marcu

2017-08-02 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Serwis Spotify poinformował, że z platformy korzysta obecnie 60 milionów płatnych subskrybentów przy niezmienionej liczbie wszystkich użytkowników na poziomie 140 milionów. To oznacza dla firmy wyższe przychody, co jest istotne przed planowanym wejściem Spotify na giełdę.

Spotify notuje 60 milionów płatnych użytkowników, o 10 milionów więcej niż w marcu

O zmianach w statystykach dotyczących użytkowników Spotify poinformowało w oficjalnym krótkim komunikacie.

Zgodnie z ujawnionymi danymi ogólna liczba internautów korzystających z platformy nie zmieniła się od połowy czerwca br. i wynosi obecnie ponad 140 mln.

Znacząco zmieniła się natomiast liczba płatnych subskrybentów serwisu, która przekroczyła 60 mln. To dynamiczny wzrost biorąc pod uwagę, że w marcu br. serwis podawał liczbę płatnych użytkowników na poziomie 50 mln.

Obecnie Spotify jest zdecydowanym liderem na rynku streamingu muzyki. Jego największy rywal, serwis Apple Music notuje obecnie ok. 27 mln użytkowników, jednak nie wiadomo ilu z nich płaci abonament, bowiem Apple oferuje nowym użytkownikom 3-miesięczny darmowy dostęp do platformy.

Według nieoficjalnych informacji Spotify szykuje się do wejścia na giełdę, które ma się odbyć w inny sposób niż tradycyjne IPO. Według opublikowanych wcześniej dokumentów osiągnięta w ub.r. kwota przychodów w wysokości 3,3 mld dol. jest o 50 proc. wyższa niż rok wcześniej. W raportowanym okresie Spotify wykazał stratę operacyjną wynoszącą 390 mln dol.

Autor: ps

Wiecej informacji: Spotify, subskrypcje, streaming, muzyka

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia