WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Spotify pozwany przez Wixen Music Publishing za łamanie praw autorskich, wytwórnia chce 1,6 mld dolarów

Spotify składa dokumenty poprzedzające wejście na Wall Street

2018-01-04 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Serwis Spotify złożył w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC) prospekt poprzedzający wejście spółki na giełdę w Nowym Jorku.. W założeniach debiut Spotify na parkiecie jest planowany w pierwszym kwartale 2018 roku i ma się odbyć w formie listingu z pominięciem oferty publicznej (IPO).

Spotify składa dokumenty poprzedzające wejście na Wall Street

Nieoficjalne informacje na temat coraz bardziej realnych planów Spotify związanych z nowojorską giełdą podał serwis Axios opierając się na kilku własnych źródłach.

Zgodnie z nimi pod koniec grudnia ub.r. Spotify złożył w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC) dokumenty dotyczące wejścia na parkiet NYSE, do którego miałoby dojść w I kwartale br.

Już wcześniej, w połowie ub.r. pojawiły się informacje o tym że spółka skierowała do SEC wniosek o wejście na giełdę w drodze tzw. listingu i bez ogłaszania oferty publicznej. Taka metoda została pozytywnie oceniona przez ekspertów, z którymi rozmawiał serwis Wirtualnemedia.pl.

Spotify nie skomentowało medialnych doniesień i nie potwierdziło złożenia w SEC dokumentów giełdowych.  W połowie ub.r. serwis miał 140 mln użytkowników, z czego 60 mln stanowili płatni subskrybenci http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/spotify-notuje-60-milionow-platnych-uzytkownikow-o-10-milionow-wiecej-niz-w-marcu. Jednak na jego giełdowym debiucie może zaciążyć pozew, który przeciwko Spotify złożyła wytwórnia Wixen Music Publishing oskarżając serwis o łamanie praw autorskich i domagając się 1,6 mld dol. odszkodowania.

 

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Spotify, Wall Street

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia