SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła o 29 tys. egz. Tylko „Puls Biznesu” na plusie wśród dzienników

We wrześniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Prawie wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Jedynym wzrostem - rok do roku - pochwalić się mógł „Puls Biznesu” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) we wrześniu 2017 roku wyniosła 248 499 egz., czyli o 11,09 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Z trzeciej na drugą pozycję ze sprzedażą ogółem wynoszącą 125 793 egz. awansował „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik jednak zmniejszył się o 7,59 proc.

Na ostatnią lokatę podium spadła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu - o 21,19 proc. do 107 300 egz.

Oczko niżej znalazła się „Rzeczpospolita” (Gremi Media), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 8,66 proc. Dziennik ten we wrześniu br. sprzedawał się w liczbie 48 219 egz.

Z kolei konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 39 716 egz., po spadku o 5,50 proc.

Jedynym wzrostem, wynoszącym 1,48 proc. do 10 161 egz., pochwalić się mógł „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska). W zestawieniu dziennik ten był ósmy.

We wrześniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca dużym wzrostem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pochwalić się mógł „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes), który zyskał tutaj 7,13 proc.

Z kolei najwięcej w tym ujęciu stracił „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), której średnia sprzedaż ogółem zmalała o 11,87 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła o 29 tys. egz. Tylko „Puls Biznesu” na plusie wśród dzienników

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jol
gw tonie. tak trzymac, nie zmieniac kursu!
76 10
odpowiedź
User
Brajan
Niemiecka gadzinówka ma się dobrze. Typowi Polacy, konto w niemieckim banku, gazeta niemiecka, zakupy w niemieckim markecie, niemieckie auto, niemieckie kosmetyki. Podbili nas bez wojny :)
52 14
odpowiedź
User
Dixon
Kiedyś ten artykuł pojawiłby się na czołówce, dzisiaj głęboko schowany.
53 8
odpowiedź
User
olo
zawsze we wrześniu i październiku jest małe odbicie, ale w styczniu powinni porządnie walnąć w dół.
Jeszcze kilka lat i zniknie ten szmatławiec.
60 5
odpowiedź
User
YKK
GAZPOL pomimo takiej promocji i wsparcia "dobrej zmiany" na wszystkich możliwych polach sprzedaje nadal ledwo kilkanaście tysięcy egzemplarzy. A tymczasem wielokrotnie już pochowana przez Sakiewiczów Wyborcza ma nadal ponad 100 000. Spieszcie się korzystać ze żłoba, bo tu już wasz półmetek.
19 50
odpowiedź
User
Haha
gw tonie. tak trzymac, nie zmieniac kursu!


"Tonąca" Wyborcza (107 000 egz.) sprzedaje się znacznie lepiej niż odnosząca "wielkie sukcesy" gadzinówka Sakiewicza (17 500 egz.). Choćby się skały sra..y i tak zostaje wam tylko zaklinanie rzeczywistości :D
17 58
odpowiedź
User
conf
gw tonie. tak trzymac, nie zmieniac kursu!


"Tonąca" Wyborcza (107 000 egz.) sprzedaje się znacznie lepiej niż odnosząca "wielkie sukcesy" gadzinówka Sakiewicza (17 500 egz.). Choćby się skały sra..y i tak zostaje wam tylko zaklinanie rzeczywistości


spokojnie ; ) dwa lata temu już "przejechano ciężarną zakonnicę na pasach", więc za następne 2 lata i "skały zaczną sr.ć"- Pozdr i pamiętaj moje słowa ; )
55 5
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Czy jak GW padnie towarzysze to cel rewolucji będzie osiągnięty ?
Oczywiście, że nie !! Wróg klasowy zostanie ujawniony w Fakcie zapewne albo SE. Potem kolejne tytuły.
Proponuję jeszcze palić publicznie egzemplarze GW. Najlepiej nocą i przed Sejmem.
Historia wszak lubi się powtarzać.
Ale nadal nie zmieni to stanu, że klakierzy narodowych socjalistów nie czytają :( Nie potrzebują wiedzy. Wiara im wystarcza ;)
13 34
odpowiedź
User
zoo
jest super jest super wiec o co ci chodzi? po wyborach miasta i miasteczka przejmie lewica i zamówi prenumerate bałwany!!!!!!!!
3 22
odpowiedź
User
kibic
Już nie mogę się doczekać, jak "Rzeczpospolita" przegoni lewicową "Wyborczą".
22 7
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing