Stacja TTV już nadaje, na razie z okrojoną ramówką (wideo)

W poniedziałek 2 stycznia br. nadawanie rozpoczęła stacja TTV,  nowy kanał o charakterze społeczno-interwencyjnym. Na razie telewizja nadaje okrojoną ramówkę, a oglądać można ją w ramach multipleksu naziemnego i z satelity.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Program TTV emitowany jest od godz. 6.00 do 1.00 w nocy. Emisję rozpoczyna trwający trzy godziny “Pogodny Poranek” - pasmo na żywo z informacjami i pogodą, ale bez prowadzącego (serwisy oparte na zasobach TVN 24 czyta tam Małgorzata Prokopiuk-Kępka).

Filarami popołudniowej ramówki są: codzienny serwis informacyjny “Express popołudniowy”, nadawany o 17.15, który prowadzi znany z TVN 24 Jakub Porada oraz magazyn reporterski “Blisko ludzi” prowadzony przez Ryszarda Cebulę (emisja o 16.45 i 17.30, najlepsze reportaże z tego programu można oglądać w niedziele w TVN 24 w programie “Prosto z Polski”) Z kolei o 20.00 w TTV emitowana jest “Uwaga po uwadze!”, czyli program będący poszerzeniem nadawanej w TVN “Uwagi!” i zawierający m.in. rozmowy z ekspertami u wypowiedzi widzów.

 

Oferta programowa nowego kanału obejmuje też m.in. magazyn poradnikowy “Godzina na poddaszu” (prowadzą go Beata Jewiarz wraz z Wojciechem Starosteckim i Katarzyna Jaroszyńska wraz z Miszą Hairulin), nadawane na żywo wieczorne pasmo o psychologii i seksuologii “Przed północą”, w którym pytania mogą zadawać widzowie, program “W trasie”, w którym Aleksandra Kutz odwiedza ciekawe miejsca w Polsce, program ekonomiczny ”Biznes reaktywacja”, cykl o pracy weterynarzy “Doktor Łapa Extra” czy serial dokumentalny “Psie adopcje”.

Poza polskimi produkcjami w TTV oglądać można programy zagraniczne m.in. takie jak "Telepaci" (międzynarodowa wersja reality-show “Psychic Challenge International”) czy "Życie w przepychu" (serial dok. o bogatych Ukraińcach i Rosjanach).

Obecna ramówka zostanie w najbliższych tygodniach poszerzona m.in. nadawany na żywo o 21.00 ponad godzinny magazyn z rozmowami na różne tematy. Program ten realizowany będzie w studiu TTV, które ruszy w lutym br. Docelowo kanał chce mieć też w każdej miejscowości w Polsce swojego korespondenta “obywatelskiego”, który za pomocą internetu kontaktować się będzie z redakcją i dostarczać informacji oraz komentarzy. O szczegółach oferty programowej twórcy stacji mają opowiedzieć na konferencji pod koniec stycznia br.

Kanał nadaje w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-1), dostępny jest też na platformach Cyfra+ i N, w Telewizji na kartę HD (emisja satelitarna jest  niekodowana) oraz w sieci kablowej Toya. Sprzedaż reklam w stacji jest już oferowana przez spółkę TVN Media w ramach projektu Premium TV.

TTV w 75 proc. należy do spółki Stavka, której właścicielem jest Stanisław Krzemiński, a w 25 proc. do Grupy TVN. Szefową kanału jest Lidia Kazen, a za programy informacyjne i publicystyczne odpowiada Patrycja Redo. Prace nad kanałem wspierają Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN oraz Adam Pieczyński, szef TVN 24.

pp
Autor artykułu:
pp
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące