WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP Seriale i Stopklatka TV bezkonkurencyjne wśród stacji filmowo-serialowych (dane za kwiecień)

Gorący temat

Wpadka senatora PO: w „Młodzież kontra…” stwierdził, że nikt normalny nie chodzi do TVP Info (wideo)

0

Stopklatka z niższymi wpływami i większą stratą w I połowie br. przez spadek cen punktu ratingowego i wydatki na treści

2017-07-17 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W minionym półroczu spółka Stopklatka zanotowała 13,5 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,03 mln zł straty netto. Według firmy spadek jej przychodów i wzrost straty wynika ze spadku cen punktu ratingowego za reklamę telewizyjną.

Stopklatka z niższymi wpływami i większą stratą w I połowie br. przez spadek cen punktu ratingowego i wydatki na treści

Od stycznia do czerwca br. Stopklatka SA miała 13,5 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 13,96 mln zł rok wcześniej) i 1,03 mln zł straty netto (wobec 692 tys. zł starty w pierwszej połowie ub.r.).

W samym drugim kwartale br. spółka zanotowała spadek przychodów w skali roku z 7,91 do 7,4 mln zł i wyniku netto ze 187 tys. zł zysku do 96 tys. zł straty. Firma zaznaczyła, że są to jej wstępne wyniki za miniony kwartał i półrocze, a pełny raport finansowy opublikuje 10 sierpnia.

Stopklatka jest nadawcą kanału telewizyjnego Stopklatka TV dostępnego m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej. Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność minutowa stacji wynosiła 62,4 tys. widzów, a udział w rynku oglądalności - 0,95 proc.

Skąd spadek wyników finansowych firmy w ostatnim okresie? Spółka w raporcie finansowym tłumaczy, że wzięły się one z niższych cen punktu ratingowego za reklamę oraz wyższych kosztów, głównie związanych z zakupem kontentu.

Głównymi udziałowcami Stopklatki są Agora i Kino Polska TV - mają po 41 proc. akcji spółki.

Autor: tw

Wiecej informacji: Stopklatka

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia