WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polsat stawia na e-sport. LCS League of Legend i Eleague Counter-Strike: Global Offensive

Super Polsat z udanym debiutem. „Kabaretowa ekstraklasa” ratingowym hitem stacji

2017-02-08 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Nowy kanał Super Polsat w kilku pierwszych tygodniach emisji oglądało średnio na minutę 51,3 tys. widzów. Dotychczas najwięcej widzów na antenie zgromadził kabaretowy program „Kabaretowa ekstraklasa”.

Monika Wojdyga-Makowska, fot. akpa Monika Wojdyga-Makowska, fot. akpa

Super Polsat to nowy kanał Telewizji Polsat, który 2 stycznia 2017 roku w naziemnej telewizji cyfrowej zastąpił Polsat Sport News.

Średnia minutowa widownia tej stacji od dnia startu do 6 lutego br. wyniosła 51,3 tys. widzów. Przełożyło się to na 0,69 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 0,83 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 0,81 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dla porównania, średni dobowy udział Polsatu Sport News w 2016 roku wyniósł 0,42 proc. w grupie 4+ i 0,35 proc. w 16-49.

Największą widownię na antenie stacji do tej pory przyciągnął program „Kabaretowa ekstraklasa”, który został pokazany 20 stycznia br. o godz. 21.55. Średnia widownia tej emisji wyniosła 315,1 tys. osób, co przełożyło się na 2,45 proc. udziału wśród wszystkich widzów.

Drugie miejsce zajął film „Komando” (267,1 tys. widzów; 1,74 proc. udziału; emisja 21 stycznia br. o 20.00), a podium uzupełnia produkcja „Za linią wroga” (266,6 tys. widzów; 1,57 proc. udziału; emisja 8 stycznia br. o 22.10).

W ramówce nowej stacji znajdują się programy informacyjne, filmy, animacje oraz seriale i formaty znane telewidzom z głównej anteny Polsatu m.in. „Top Chef”, „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”, „Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Must be the Music. Tylko Muzyka”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „Celebrity Splash”, „Przyjaciółki”, „Hotel 52”, czy „Szpilki na Giewoncie”.

Super Polsat nadaje programy z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych (język migowy, napisy, audiodeskrypcja), które wypełniają 80 proc. ramówki. To pierwsza stacja zarówno w Polsce, jak i w Europie, której większość ramówki jest dostosowana dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

Kanał ten, oprócz dostępności w naziemnej telewizji cyfrowej, oglądać można również na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych. Jego dyrektorem jest Monika Wojdyga-Makowska.

Autor: mk

Wiecej informacji: Super Polsat, Kabaretowa ekstraklasa, Polsat Sport News, kanał tematyczny Polsatu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia