WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich kampanią przypomina o samotności starszych ludzi

Święta rodzinne i tęsknota najczęstszymi powodami do kontaktu z dziadkami (infografika)

2017-01-22 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

60% Polaków najczęściej kontaktuje się ze swoimi dziadkami przy okazji świąt rodzinnych. Babcie są przede wszystkim wsparciem dla rodziny, a dziadkowie stanowią źródło opowieści o czasach młodości - wynika z badania Pollster.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

Za najważniejszą rolę, którą pełni babcia w życiu rodziny, uznano wsparcie dla rodziców (45%) oraz opiekę i wychowanie wnuków (39%). Ok. 20-30% uważa babcię za źródło informacji o przodkach, skarbnicę wiedzy, stróża tradycji, osobę uczącą historii oraz praktycznych rzeczy. Dla 19% badanych babcia pełni rolę przyjaciela, powiernika. Wsparcie materialne oferowane przez babcię jest ważne dla 15% badanych.

Za najważniejszą rolę, którą pełni dziadek w życiu rodziny, uznano naukę historii (42%). Dziadka uważa się także za skarbnicę wiedzy (34%) oraz osobę, która jest źródłem informacji na temat przodków (31%). Dla ok. 20-25% badanych dziadek pełni rolę stróża tradycji, powiernika, przyjaciela, a także pomaga w opiece i wychowaniu wnuków oraz jest wsparciem dla rodziców. Dla 18% badanych dziadek jest wsparciem finansowym i osobą kupującą prezenty a dla 17% osobą doradzającą, jak należy się w życiu zachowywać. Tylko dla 3% dziadkowie pełnią rolę nauczyciela praktycznych umiejętności.

Najczęściej kontaktujemy się z dziadkami przy okazji świąt rodzinnych (60%) oraz kiedy za nimi tęsknimy (48%). 4% badanych posiadających dziadka lub babcię nie kontaktuje się z nimi.

Jako największą korzyść z posiadania wnuków dziadkowie wskazali motywację do działań (58%) oraz mobilizację do wyjścia z domu (55%).

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster wśród użytkowników panelu on-line Reaktor Opinii w dniach 5-16 stycznia 2017 r. Analizą objęto grupę 1007 internautów w wieku 15-75 lat. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Autor: km

Wiecej informacji: babcia, dziadek, seniorzy, starsi ludzie

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej