WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rafał Bochenek nie jest już podsekretarzem stanu w kancelarii premiera

Sylwia Matusiak odwołana z funkcji dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sylwia Matusiak nie jest już dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu. Funkcję tę pełnia zaledwie przez dwa miesiące. Wicedyrektorem CIR pozostaje Mariusz Chłopik.

Sylwia Matusiak, fot. Twitter Sylwia Matusiak, fot. Twitter

Funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu Sylwia Matusiak objęła na początku stycznia br. Natomiast w tym tygodniu jej nazwisko z oznaczeniem, że jest szefową tej struktury, usunięto z biuletynu informacji publicznej w serwisie CIR.

Od jesieni 2016 roku do końca ub.r. Sylwia Matusiak była dyrektorem departamentu edukacji i wydawnictw w Narodowym Banku Polskim. Wcześniej była związana z Prawem i Sprawiedliwością, m.in. jako dyrektor biura prasowego klubu parlamentarnego PiS, a potem jego rzecznik prasowy.

Za kadencji Lecha Kaczyńskiego była zastępca dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Potem zarządzała biurem poselskim Jacka Sasina. Sylwia Matusiak była też radną Powiatu Wołomińskiego, a od października 2013 do września 2014 roku - zastępcą burmistrza podwarszawskiego miasta Marki.

Zastępcą dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu pozostaje natomiast Mariusz Chłopik, pełniący tę funkcję od początku stycznia br. Takie stanowisko objął też właśnie Dawid Dziama, który w CIR pracuje od ponad czterech lat, wcześniej m.in. jako specjalista.

Centrum Informacyjne Rządu zajmuje się m.in. obsługą informacyjną i prasową Rady Ministrów, premiera i wicepremieów, członków kierownictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz organów pomocniczych i opiniodawczo-doradczych Rady Ministrów. Odpowiada też za obsługę merytoryczną, organizacyjną i kancelaryjno-biurową rzecznika prasowego rządu, tworzenie i udostępnianie stron Biuletynu Informacji Publicznej KPRM oraz udzielania odpowiedzi w zakresie dostępu do informacji publicznej (we współpracy z właściwymi komórkami KPRM).

Autor: tw

Wiecej informacji: Sylwia Matusiak, Centrum Informacyjne Rządu, kancelaria premiera

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia