WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Prosto i bez „fachowców” od montażu - T-Mobile reklamuje nielimitowany internet domowy (wideo)

T-Mobile Polska przyspiesza internet do 395 Mbps

2017-09-20 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

T-Mobile Polska podał, że maksymalna prędkość internetu w jego sieci to aktualnie 395 Mbps.
 

T-Mobile Polska przyspiesza internet do 395 Mbps

T-Mobile Polska poinformował wczoraj, że dzięki zastosowaniu modulacji QAM256 maksymalna prędkość mobilnego internetu w sieci operatora wzrosła do 395 Mbps.

Jeszcze na początku br. maksymalna dostępna prędkość w sieci T-Mobile wynosiła 300 Mbps. Na początku wakacji operator uruchomił modulację QAM256 na wybranych częstotliwościach, dzięki której wartość maksymalna na stacjach z agregacją 3 pasm wzrosła do 354 Mbps.

Teraz trzecia z wykorzystywanych do LTE nośnych otrzymała modulację QAM256 i w efekcie prędkość maksymalna na wybranych stacjach wzrosła o 40 Mbps w tym roku, do 395 Mbps.

"Dla przypomnienia, wprowadzenie wyższej modulacji to efektywniejsza transmisja danych przez większe "upchnięcie" informacji. W efekcie przy takiej samej szerokości dostępnego pasma można uzyskać wyższą prędkość przesyłania danych i większą pojemność sieci." - czytamy w komunikacie T-Mobile.

Na koniec czerwca br. T‑Mobile Polska miał 10,25 mln użytkowników, w tym 6,74 mln abonentów i 3,51 mln klientów usług prepaidowych.


 

Autor: pk

Wiecej informacji: T-Mobile, internet mobilny

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia