„Teleexpress” liderem programów informacyjnych. „Wiadomości” wyprzedziły „Fakty”

W lutym 2014 roku najpopularniejszym programem informacyjnym był „Teleexpress”. Największym wzrostem oglądalności pochwalić się mogły „Wydarzenia”, z kolei na przeciwnym biegunie znalazły się „Fakty”.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

W zeszłym miesiącu „Teleexpress” w TVP1 oglądało średnio 4,44 mln osób - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. W porównaniu do lutego 2013 roku serwis ten zyskał 1,16 proc. widzów, czyli 51 tys. oglądających. Natomiast udział „Teleexpressu” w rynku telewizyjnym zwiększył się z 36,01 proc. do 36,93 proc.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowały „Wiadomości” TVP1. W zeszłym miesiącu widownia tego serwisu zwiększyła się o 2,76 proc. (113 tys. osób) do 4,22 mln oglądających. Z kolei jego udział wyniósł 26,17 proc. (rok wcześniej było to 26,24 proc.).

Z kolei na ostatnią pozycję podium spadły „Fakty” TVN, które zanotowały największy spadek widowni w zestawieniu. Ich oglądalność w analizowanym okresie zmalała o 8,54 proc. (356 tys. widzów) i wyniosła 3,81 mln osób. Udział tego dziennika wyniósł 24,81 proc. (27,98 proc. przed rokiem).

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika w lutym br. wyniosła 2,86 mln osób, po największym wzroście w zestawieniu wynoszącym 4,41 proc. (121 tys. oglądających).

Z kolei oglądalność plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 spadła w ciągu roku o 1,33 proc. (27 tys. osób) i wyniosła średnio 2 mln widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w lutym 2014 roku pozycję lidera oglądalności zajęły „Fakty”, które zanotowały w tej grupie spadek wynoszący 10,13 proc. - największy w zestawieniu. Z kolei największy wzrostem (o 5,51 proc.) pochwalić się tutaj mogły „Wiadomości”, które zajęły miejsce drugie.

Spośród dwóch wydań dzienników nadawanych po południu ponad trzy razy większą widownię miały „Wydarzenia” o godz. 15.50. W lutym 2014 roku oglądało je średnio 1,72 mln widzów, co oznacza jednak spadek w skali roku o 12,18 proc. Z kolei oglądalność nadawanej w Dwójce „Panoramy kraj” o godz. 15.45 zmniejszyła się o 12,12 proc. do 485 tys. oglądających.

Emitowany w TVP Info program „Dziś wieczorem” w lutym br. śledziło średnio 550 tys. widzów (3,35 proc. udziału). Drugie miejsce zajął pokazywany po „Faktach” w TVN magazyn „Fakty po Faktach”. Jego średnia widownia w ostatnim miesiącu nadawania wyniosła 431  tys. osób, po spadku względem analogicznego miesiąca 2013 roku o 19,43 proc.

Natomiast pokazywany przez Polsat News „Gość Wydarzeń” zanotował wzrost oglądalności wynoszący 1,47 proc., a jego średnia widownia ukształtowała się na poziomie 180 tys. osób.

 

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"