WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rafał Ziemkiewicz kontra Konrad Piasecki: „komentator w TVP wysługującej się władzy” i „moralista z burdelu”

Telewizja Polska: „Na dobre i na złe” nie znika z TVP2, pozwiemy Pudelka za kłamstwa

2017-06-19 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska zdementowała podane przez Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) informacje, jakoby serial „Na dobre i na złe” miał zostać zakończony. Nadawca zapowiedział, że pozwie witrynę za nieprawdziwe doniesienia o jego produkcjach.

Telewizja Polska: „Na dobre i na złe” nie znika z TVP2, pozwiemy Pudelka za kłamstwa

W sobotę na Pudelek.pl pojawił się tekst „Takie "Na dobre i na złe" polubili Polacy. Co nie podoba się Kurskiemu?”. Przypomniano w nim niepotwierdzone pogłoski sprzed roku, jakoby Telewizja Polska chciała zrezygnować z dalszej realizacji telenoweli „Klan” (pod koniec lipca ub.r. nadawca poinformował, że renegocjował umowy dotyczące produkcji tego serialu).

- Podobno na czarną listę Kurskiego trafiło ostatnio także... „Na dobre i na złe” - napisano na Pudelek.pl. - Przypomnijcie sobie, jak wyglądały początki „Na dobre i na złe”. Będziecie tęsknić? - zapytano czytelników.

Centrum informacji TVP w sobotę po południu wydało oświadczenie, w którym zdementowało informacje o rezygnacji z „Na dobre i na złe”. - Serial, który od lat jest sztandarową produkcją „Dwójki” wciąż będzie cieszył widzów Telewizji Polskiej - podkreślono.

Telewizja Polska zapowiedziała, że zamierza pozwać Pudelka za nieprawdziwe informacje na jej temat. - Portal pudelek.pl w ostatnich tygodniach „wyspecjalizował się” w rozpowszechnianiu nieprawdziwych i niepotwierdzonych informacji, które mają uderzyć w TVP, tym samym zaprzeczając zasadom etyki dziennikarskiej. Dzisiejsza kłamliwa informacja to kolejna próba uderzenia w Telewizję Polską. TVP podejmie odpowiednie kroki prawne w celu ochrony dobrego imienia i zaprzestaniu fali nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez ww. portal - napisano w oświadczeniu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia oglądalność minutowa TVP2 wynosiła 455,7 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 7,72 proc.

Autor: tw

Wiecej informacji: Na dobre i na złe, Telewizja Polska, TVP2, Pudelek.pl

Komentarze (15) Dodaj komentarz

  1. Nie wiemy, czy fake newsy dotyczące telewizji publicznej, które ostatnimi czasy pojawiają się lawinowo, są rozsyłane celowo, czy nie. Załóżmy, że TVP ostatnimi czasy faktycznie pada ofiarą niesprawdzonych wiadomości i ma to na celu obniżenie jej wiarygodności i odpływ zdezorientowanych widzów. To, że prezes niemalże codziennie wystosowuje oświadczenia prostujące pewne informacje (Jaka to melodia?, Na dobre i na złe itd.) jest skutkiem złego zarządzania firmą i wykorzystywania tego przez, jakby to środowisko związane z PiSem określiło, "obce siły".

    Czy taka sytuacja byłaby możliwa, gdyby w tej spółce nie panował jeden wielki bałagan, a prezes zaklinał rzeczywistość, że jest tak, a nie inaczej? Dlaczego TVN czy Polsat nie padają ofiarą fali fake newsów, które mówiłyby np., że z anteny znikają "Na Wspólnej" albo "Interwencja"? Bo te firmy panują nad przepływem informacji na ich temat.

    To trochę jak z sytuacją w Turynie, gdzie wybuchła panika po tym, jak jeden gość z plecakiem zaczął wykrzykiwać coś o wybuchu. Nie trzeba już prawdziwych terrorystów, aby były ofiary, bo ludzie wchłonęli otaczającą ich atmosferę niepewności. Dlatego teraz, gdy jakikolwiek dziennikarz, na przykład z Pudelka, napisze: "Jacek Kurski chce zmienić formułę Teleexpressu! Od przyszłego tygodnia serwis potrwa godzinę, prezenterów będzie dwóch, a te same informacje powtórzą się 3 razy, bo jak wykazały badania zlecone przez TVP, widzowie lepiej zapamiętają wtedy przekazywane informacje" wszyscy w to uwierzą. I dopóki twarzą publicznej będzie Kurski, to chociażby doszedł do perfekcji w PR i marketingu sytuacja się nie zmieni. Zapracował sobie na to.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia