SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Telewizja Polska przeprasza prezesa Monolith Films za naruszenie dóbr osobistych

Telewizja Polska na swojej stronie internetowej przeprosiła Mariusza Łukomskiego, prezesa firmy Monolith Films, za naruszenie jego dóbr osobistych. W 2013 roku nadawca sugerował, że Łukomski w nieprawdziwy sposób przedstawia negocjacje warunków kontraktu obejmującego prawa do emisji filmu „Generał Nil”.

Article

Spór między Mariuszem Łukomskim a Telewizją Polską rozpoczął się po publikacji tygodnika „Do Rzeczy” w czerwcu 2013 roku. Tygodnik ujawnił wówczas, że Telewizja Polska - mimo zakupu praw do emisji niemieckiego serialu wojennego „Nasze matki, nasi ojcowie” - nie chciała kupić polskich produkcji wojennych, takich jak „Generał Nil” czy „Róża”. Decyzje w tej sprawie zatwierdzał zarząd prezesa Juliusza Brauna, a nadawca publiczny tłumaczył je brakiem pieniędzy. O szczegółach negocjacji opowiedział „Do Rzeczy” Mariusz Łukomski, prezes firmy Monolith Films.

TVP poczuła się urażona publikacją tygodnika. Biuro prasowe nadawcy w oficjalnym oświadczeniu poinformowało wówczas, że negocjacje w sprawie zakupu „Generała Nila” trwały dwa lata, a zakończyły się fiaskiem, ponieważ Monolith Films (koproducent i dystrybutor filmu) miał zaproponować ceny, które „biją wszelkie rekordy absurdu i bezczelności”. Zdaniem TVP, „Generał Nil” miał kosztować co najmniej trzykrotnie więcej niż analogiczne polskie filmy i ponad dziesięciokrotnie więcej niż jeden odcinek „Naszych matek, naszych ojców”.

Telewizja Polska stwierdziła także, że tygodnik „Do Rzeczy” - poprzez swoją publikację - wspiera interesy prywatnego biznesmena, jakim jest Mariusz Łukomski, a „wspólny cel Monolithu i tygodnika jest w tym wypadku jeden: wymusić na polskiej telewizji publicznej cenę drastycznie przekraczającą granice zdrowego rozsądku”.

Mariusz Łukomski pozwał Telewizje Polską o ochronę dóbr osobistych i wygrał proces cywilny. W czwartek na stronie internetowej zawisło oświadczenie, w którym TVP przeprasza Łukomskiego za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez rozpowszechnienie bezpodstawnych sugestii, jakoby przedstawił negocjacje w sposób nieprawdziwy i przez to jakoby manipulował polską opinią publiczną w celu uzyskania od TVP korzystnych warunków zakupu praw do emisji tego filmu.

Przeprosiny obejmują także firmę Monolith Films, a wśród nieprawdziwych informacji wymieniono oferowanie TVP zawyżonej ceny za prawa do emisji filmu „Generał Nil” („cenę co najmniej trzykrotnie większą niż za analogiczne polskie filmy i ponad dziesięciokrotnie wyższą niż za odcinek niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie””) oraz wymuszenie na TVP akceptacji tej ceny zamówionym artykułem w tygodniku „Do Rzeczy”, co miało zmanipulować polską opinią publiczną.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska przeprasza prezesa Monolith Films za naruszenie dóbr osobistych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
misja publiczna TVP - naruszanie dóbr osobistych innych ludzi...
15 5
odpowiedź
User
Maverick
Kurski przeprasza za Juliusza Brauna.. ale jaja
13 5
odpowiedź
User
Ha, Ha, Ha!
Braun zrobił kaka, a Kurski musi przepraszać?.... Jakieś żarty... Powinno się skazać tego złamasa Brauna i wyrzucić z Rady Mediów....
15 5
odpowiedź
User
Marian
Kurski przeprasza za Juliusza Brauna.. ale jaja


To TVP przeprasza, nie Kurski. Członkowie organów Spółki się zmieniają, ale Spółka pozostaje, jest zachowana ciągłość. Tak samo jak zmieni się prezes w gazowni, to nie podpisuje nowych umów na gaz ze wszystkimi klientami...
11 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing