WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Telewizja Polska relacje z paraolimpiady w Pjongczang pokaże w TVP Sport, TVP1 i TVP Info

Telewizja Polska rozstrzygnęła konkurs na filmy i reportaże historyczne o tematyce niepodległościowej

2018-03-09 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

13 scenariuszy filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce historycznej wyłoniono w wewnętrznym konkursie dla ośrodków regionalnych TVP. Jesienią na antenę TVP Historia trafi na pewno kilka z nich.

Telewizja Polska rozstrzygnęła konkurs na filmy i reportaże historyczne o tematyce niepodległościowej

Filmy i reportaże związane są ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. W skład jury weszli: Piotr Legutko (dyrektor TVP Historia), Tomasz Skłodowski (dyrektor TVP3), Katarzyna Merta (Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych). Nadesłano 57 prac, spośród których 13 trafiło do dalszych konsultacji. W kategorii „reportaż” są to:  „Przemyskie orlęta” (autorstwa Agnieszki Niemiec z OTV Kraków), „Spór o Morskie Oko” (Monika Skwirtniańska, OTV Kraków), „Jastków 1915 – późne słowo o bitwie” (autor: Leszek Wiśniewki z OTV Lublin) i „Pole historii” (Ewa Mamińska i Krzysztof Polakowski, OTV Warszawa).

Z kolei w kategorii „film dokumentalny” wyłoniono 9 produkcji. Są nimi: „Zapomniany bohater” Marcina Tomaszewskiego z OTV Bydgoszcz i „O jedno miasto” tego samego autora, „Pomnik pułkownika” Katarzyny Pawliny z OTV Łódź (tutaj jury sugeruje, aby temat zrealizować w formie reportażu), produkcja „Kazimierz Greger - Kronikarz niepodległości” Zbysława Kaczmarka z OTV Poznań, „Od stepów Kubania po Niepodległość” Jerzego Oleszkowicza, „Trzynastacy – szlakiem wileńskiej kadrówki” Doroty Kosierkiewicz z OTV Kielce, „Burmistrz niepodległości” Andrzeja Sroki z OTV Kraków, „Narodziny polskich skrzydeł” Marka Szczepanka z OTV Kraków, oraz „Trzy losy, jedna Polska – Bracia Pomarańscy” Leszka Wiśniewskiego z OTV Lublin.

Zamysłem autorów konkursu jest, aby przygotowane do emisji produkcje ukazywały rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości w kontekście lokalnym i regionalnym, a także przybliżały widzom mniej znanych bohaterów.

Autor: jk

Wiecej informacji: Telewizja Polska, TVP Historia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia