WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

W ub.r. abonament RTV zapłaciło 1,12 mln gospodarstw. TVP dostała 365 mln zł, a Polskie Radio - 186 mln zł

Gorący temat

Magdalena Ogórek oskarża dyrektora Muzeum Polin o zniesławienie na wystawie o antysemityzmie

0

Telewizja Polska oburzona słowami Jakuba Wątłego w Superstacji, że dziennikarze TVP to gnidy. "To mowa nienawiści" (wideo)

2017-02-16 A A A KOMENTARZE: 124 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jakub Wątły we wtorek w swoim programie „Krzywe zwierciadło” w Superstacji określił dziennikarzy Telewizji Polskiej jako „brudne, śmierdzące gnidy, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej”. TVP wyraziła oburzenie tą wypowiedzią i podjęła już działania prawne.

Jakub Wątły, fot. Superstacja Jakub Wątły, fot. Superstacja

We wtorkowym wydaniu „Krzywego zwierciadła” Jakub Wątły rozmawiał z Tomaszem Jastrunem. - Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnid, którzy nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej - zapytał w pewnym momencie (ok. 11:50 minuty w poniższym wideo) Wątły swojego gościa. Jastrun stwierdził, że myśli o tych dziennikarzach nie z gniewem, tylko ze współczuciem. - Trudno coś bardziej podłego niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów - zaznaczył.

- Ale część z tych gnid twierdzi, że mają swoje pięć minut. Nigdy nie chciałbym i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej - dodał Jakub Wątły.

 

W czwartek ten fragment programu zamieściło na portalach społecznościowych sporo internautów. Po południu Telewizja Polska odniosła się do niego w oświadczeniu.

- Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie. Szokujące wypowiedzi wyżej wymienionych osób godzą w dobre imię dziennikarzy Telewizji Polskiej i są typowym przykładem mowy nienawiści. Jako środowisko mediów oświadczamy, że nie możemy tolerować w przestrzeni publicznej tak niskich standardów wypowiedzi, które mogą doprowadzić do znaczącej patologii w języku debaty publicznej - oceniła TVP.

- Osoby używające tego typu sformułowań powinny zostać napiętnowane i wykluczone z przestrzeni publicznej, a stacja telewizyjna tolerująca tego typu zachowania swoich pracowników powinna ponieść przewidziane prawem konsekwencje - napisano w oświadczeniu.

Telewizja Polska poinformowała, że podjęła działania prawne w tej sprawie.

„Krzywe zwierciadło” z Jakubem Wątłym po ponad półrocznej przerwie wróciło na antenę Superstacji w grudniu ub.r.

Autor: tw

Wiecej informacji: Telewizja Polska, Jakub Wątły, Superstacja

Komentarze (124) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia