WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP Info z kryptoreklamą „Gazety Polskiej”? Tomasz Sakiewicz: to głupi zarzut, podobnie pokazywano start wPolsce.pl

Gorący temat

„Wiadomości” chwalą się, że według badania TVP mają wyższą oglądalność od „Faktów”. Pomiar Nielsena nazywają kontrowersyjnym

13

Telewizja Republika zmienia logo. W ramówce nowe cykle Goćka i Kani, programy z tweetami i telefonami od widzów

2017-10-10 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Republika wprowadza nową identyfikację wizualną, której towarzyszą zmiany w jesiennej ramówce stacji. Poszerzone zostało pasmo wieczorne, a nowe formaty (m.in. tworzone i prowadzone przez Dorotę Kanię, Piotra Goćka, Marcina Bąka i Karola Plewę) to głównie publicystka oraz programy oparte na kontaktach z widzami.

Telewizja Republika zmienia logo. W ramówce nowe cykle Goćka i Kani, programy z tweetami i telefonami od widzów

Telewizja Republika wprowadziła nową identyfikację wizualną, która została zaprezentowana wraz z jesienną ramówką stacji. Poprzedni logotyp, z przewodnim motywem kojarzonym z flagą Polski z towarzyszącym napisem, został zastąpiony niebieskim napisem wraz z elementem bieli i czerwieni.

Stacja wraz ze zmianą logotypu wprowadza kilka modyfikacji do jesiennej ramówki. Główną zmianą jest poszerzenie pasma wieczornego, które od 9 października wystartuje o 18:30 audycją „Z Wiejskiej na gorąco” (prowadzą Magdalena Bałkowiec, Aleksandra Zarzycka), a zakończy po 21:00 programem „W punkt” Katarzyny Gójskiej-Hejke (prowadząca od poniedziałku do środy) i Ryszarda Gromadzkiego (prowadzący we czwartki). Gromadzki prowadzić będzie także główny program informacyjny TV Republika „Dzisiaj”, który zostanie przesunięty z 19:00 na 18:45. Każdemu wydaniu towarzyszyć będzie rozmowa polityczna.

O 19:30 emitowany będzie serwis z wiadomościami zagranicznymi „Republika zza granicy”, prowadzony przez Piotra Kieragę. O godzinie 20:00 Ryszard Gromadzki, Marcin Bąk, Adrian Stankowski poprowadzą „Gościa Wieczoru”, a o 20:30 TV Republika pokaże „Pytanie do…” Rafała Potockiego, w którym prowadzący będzie przekazywał pytania od widzów zaproszonym gościom. W tym samym paśmie, o godz. 20:40 emitowany będzie program „Publicyści w wieczorze Telewizji Republika”, który poprowadzą Marcin Bąk i Adrian Stankowski.

Zmiany obejmują także inne pasma nadawania Telewizji Republika. Porę emisji zmienia program Ewy Stankiewicz -  „Otwartym tekstem” będzie pokazywany w każdy czwartek o godz. 21:30. W piątkowym paśmie „Polska na dzień dobry” Rafał Ziemkiewicz poprowadzi „Tydzień według Ziemkiewicza”.

Nowe formaty nastawione na interakcję z widzem

W jesiennej ramówce Telewizji Republika zobaczymy siedem nowych formatów, z czego pięć ma charakter publicystyczny. Kilka programów będzie tworzonych z udziałem widzów.

- W jesiennej ramówce mamy dużo nowych programów, redakcja pokazała w czasie tworzenia ich swoją kreatywną twarz. Jestem pod wrażeniem tego, w jak krótkim czasie udało się przygotować tyle nowych formatów. Część programów emitowanych już teraz na antenie pokazuje, że ma duży potencjał. Zmianom w ramówce towarzyszy zmiana w oprawie wizualna i logo - powiedział podczas prezentacji ramówki Radosław Dobrzyński, członek zarządu Telewizji Republika.

W poniedziałek 16 października o godz. 20:30 na antenie Telewizji Republika zadebiutuje „Tweetup Republika”, w którym widzowie za pomocą hasztagu#TweetUpRepublika będą zadawali pytania zaproszonej do studia znanej publicznie osobie. Program poprowadzą Emilia Pobłocka i Łukasz Jankowski (Radio Wnet).

Podobną formułę będzie miał debiutujący w piątek, 13 października, publicystyczny format „Oddaję Państwu głos”, prowadzony przez Karola Plewę. Podczas programu telewidzowie przez telefon „na żywo” zadają pytania obecnej w studio sobie publicznej. Premierowe odcinki co piątek o godz. 20:50.

Od niedzieli 15 października o godzinie 18:35 rusza cykl filmów dokumentalnych Doroty Kani „Gry tajnych służb”, dotyczących zagadkowych śmierci związanych z największymi aferami w Polsce po 1989 roku.

Kolejną nowością w ramówce Telewizji Republika jest audycja poświęcona największym gwiazdom polskiego hip-hopu „Nie o to pytałem”. Program emitowany jest od 2 października, prowadzi go Bartosz Boruciak. Gościem pierwszego odcinka był Popek.

Na 29 października zaplanowano premierowy odcinek audycji „Studnia”. Gośćmi programu będą  osoby publiczne kojarzone z wartościami chrześcijańskimi, którzy będą opowiadać o innej twarzy Kościoła katolickiego. Program poprowadzą Dominika Dembińska i Stefan Czerniecki.

Na październik planowana jest także premiera publicystycznego „Alfabetu III RP” Piotra Goćka. Prowadzący będzie komentować rzeczywistość, sięgając do całej historii III RP. W programie weźmie udział także zaproszony gość.

Ostatnią z październikowych premier będzie „Republika sztuki”, prowadzona przez Marcina Bąka. Cykl rozmów z prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków, doktorem Januszem Janowskim o historii sztuki. Program realizowany we współpracy z największymi muzeami w Warszawie.

We wrześniu br. oglądalność Telewizji Republika spadła o 50 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej i wyniosła 0,05 proc w grupie wszystkich widzów i 0,03 proc. w grupie komercyjnej. Stacja zajmuje tym samym ostatnie miejsce, jeśli chodzi o  udziały w rynku kanałów informacyjnych.

Autor: jd

Wiecej informacji: Telewizja Republika, Tomasz Sakiewicz, Radosław Dobrzyński, Ewa Stankiewicz, Dorota Kania, ramówki telewizji, TV Republika

Komentarze (15) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia