WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tesla: rosną przychody, 400 milionów dolarów straty w II kwartale

Tesla przetestuje autonomiczne ciężarówki jeżdżące w konwojach

2017-08-11 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według nieoficjalnych informacji Tesla szykuje się do przeprowadzenia w Newadzie testów autonomicznych ciężarówek poruszających się w konwojach. W założeniach pojazdy w jednej grupie miałyby błyskawicznie reagować na manewry wykonywane przez lidera.

Elon Musk Elon Musk

Do wewnętrznych dokumentów Tesli dotyczących planowanych testów autonomicznych ciężarówek dotarł Reuters, choć plany takich prób zostały ujawnione już wcześniej.

Okazuje się, że Tesla przygotowuje na wrzesień br. serię testów ciężarówek transportujących kontenery, które mają się odbyć na drogach w stanie Newada w USA.

Próby będą polegały na przejazdach określoną trasą konwojów autonomicznych ciężarówek kierowanych przez pojazd będący liderem zespołu. W założeniach zautomatyzowane pojazdy mają błyskawicznie reagować na manewry podejmowane przez prowadzącą ciężarówkę. Na razie nie ma informacji o tym czy w kabinie lidera będzie siedział kierowca nadzorujący jego jazdę, czy też będzie to pojazd całkowicie autonomiczny.

Reuters podkreśla, że zaplanowane testy nie są jedyną próbą wykorzystania autonomicznych ciężarówek. Wcześniej podobny eksperyment przeprowadzono w ub.r. w Holandii z udziałem pojazdów marki DAF, Daimler, Iveco, Man, Scania i Volvo, z kolei w październiku ub.r. technologiczny startup Otto dokonał na drogach Kolorado testowej dostawy transportu piwa z wykorzystaniem autonomicznej ciężarówki.

 W II kwartale br. koncern Tesla wykazał rosnące przychody przekraczające 2,7 mld dol., które winduje głównie sprzedaż elektrycznych aut. Ich producent zanotował jednak także wysoką stratę w kwocie ponad 401 mln dol.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Tesla, ciężarówki, Elon Musk

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia