„Kiedyś byłem dziennikarzem radiowym, potem przez 10 lat telewizyjnym. Przez ostatnie miesiące zastanawiałem się, gdzie dzieją się najciekawsze rzeczy. Co będzie się rozwijać w następnych latach. Gdzie mogę zdobyć nowe umiejętności. Odpowiedź jest oczywista - internet jest ekscytujący i mimo wszystkich sceptycznych, albo krytycznych głosów wierzę, że odniesiemy sukces” - tak Tomasz Machała uzasadnia odejście z „Wydarzeń” Polsatu do serwisu, który Tomasz Lis przygotowuje wspólnie z NextWeb Media (szczegóły tego projektu).
Machała przez ostatnie dwa lata prowadził serwis Kampania na Żywo (więcej na ten temat), który teraz pod niezmienioną nazwą będzie funkcjonował jako jeden z blogów w nowym portalu. „W tym projekcie spotkały się wyjątkowe osoby i szczególne kompetencje. Jestem przekonany, że w polskim internecie jest miejsce na coś nowego, coś dużego, coś w czym pasja spotka się z dziennikarskimi umiejętnościami, oraz z internetowym i biznesowym know how.” - przekonuje.

Nowy serwis ruszy na przełomie stycznia i lutego. Jego twórcy nadal nie ujawniają, jaką będzie mieć nazwę ani którzy znani eksperci będą z nim publikować. Wiadomo natomiast, że w redakcji na stałe będzie pracować ok. 15 osób. Sprzedażą reklam, podobnie jak obsługą technologiczną serwisu, będzie zajmować się NextWeb Media.











