SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Żąda, Wrona, Baron i Stoparczyk z autorskimi audycjami w radiowej Trójce, wraca „Winien i ma”

W jesiennej ramówce radiowej Trójki pojawią się autorskie audycje dziennikarzy muzycznych Tomasza Żądy, Hirka Wrony i Piotra Barona program Katarzyny Stoparczyk dla rodziców oraz audycja muzyczno-kulturalna „Magazynek”. Po 25 latach przerwy na antenę wraca program gospodarczy „Winien i ma”.

fot. polskie radio Article

Tomasz Żąda w audycji „Trójka Żąda Debiutów” będzie przedstawiał młodych wykonawców rozpoczynających karierę. Cykl będzie emitowany w poniedziałki w godz. 13.30-14.00. Hirek Wrona w autorskim „Słowniku muzycznym” - nadawanym w niedziele w godz. 13.05-14.00 - będzie w przystępny sposób rozmawiał ze specjalistami o podstawowych zagadnieniach muzycznych. Natomiast Piotr Baron w „Poczekalni Listy Przebojów” (emisja w soboty w godz. 7.05-9.00) będzie prezentował piosenki, które nie zmieściły się w pierwszej trzydziestce w ostatnim wydaniu listy przebojów Trójki.

Od 4 września zamienią się natomiast godzinami niektóre nocne, autorskie programy muzyczne i audycje publicystyczne - nadawane poprzednio od poniedziałku do piątku wczesnym popołudniem. I tak w poniedziałek po godz. 15.00 nadawany będzie „Soul muzyka duszy” Hirka Wrony, a od wtorku do piątku o tej samej porze pojawi się muzyczno-kulturalny „Magazynek”, którego gospodarzami będą Piotr Baron (we wtorki), Anna Gacek (w środy), Piotr Metz (w czwartki) i Michał Margański (w piątki). Tym samym „Historii jak z książki” Marka Stremeckiego będzie można słuchać w poniedziałki, „Czasu niezwykłego” Elżbiety Korczyńskiej na zmianę z „Godziną wychowawczą” Katarzyny Pruchnickiej we wtorki, a „Białych plam” Mirosława Biełaszki w czwartki. Wszystkie te audycji będą teraz nadawane w godz. 23.05-24.00.

Na antenę Trójki wraca po 25 lata przerwy znana audycja „Winien i ma”. Poprzednio była emitowana w latach 1985-1992, omawiano w niej, często w formie satyrycznej, paradoksy i meandry polskiej gospodarki. Obecnie będzie prowadzona przez Arkadiusza Ekierta, Wiktora Legowicza i Wojciecha Surmacza, a emitowana w piątki w godz. 9.05-10.00.

W soboty rano będzie nadawana audycja „Myślidziecka 3/5/7” Katarzyny Stoparczyk, adresowana przede wszystkim do rodziców małych dzieci.

Pojawią się nowe cykle antenowe prezentowane w ramach pasma „Do południa” (emitowanego od poniedziałku do czwartku w godz. 9.05-12.00). Będą to „Opowiem wam piosenkę” Wioletty Myszkowskiej i „Co proszę?” Jana Niebudka (we wtorki); „Blogowskaz” Gabrieli Darmetko i „Nauka słuchania” Michała Margańskiego (w środy); oraz „Za górami, za lasami” Pawła Drozda (w czwartki).

Ponadto kontynuowane będą audycje wprowadzone w letniej ramówce stacji: „Kwestia Kultury” Mariusza Cieślika, „Sztuka Kochana” Marka Kochana i „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego, a także „Dzika karta” dla młodych dziennikarzy muzycznych i „Polski bit” Hirka Wrony.

Według badania Radio Track od maja do lipca br. Trójka miała 6,8 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żąda, Wrona, Baron i Stoparczyk z autorskimi audycjami w radiowej Trójce, wraca „Winien i ma”

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
3fan
Cieszy powrót Michała Margańskiego na rozsądną godzinę i wywalenie politycznych redaktorów Stremeckiego i Biełaszki na późne godziny. Czy wrócą przeglądy prasy, sól porannej ZD3?
40 7
odpowiedź
User
Tekla
No i świetnie, a co z moją ulubioną audycją w Trójce tj.,,Przeminęło z wiadrem'? Zostaje czy spada?
6 21
odpowiedź
User
Bartoszek
A co z zaraz wracam?
22 3
odpowiedź
User
poolside
wiadro spadło.

No i świetnie, a co z moją ulubioną audycją w Trójce tj.,,Przeminęło z wiadrem
2 19
odpowiedź
User
Pawło
Ażsię bnie chce wiezryć. Wygklada to bardzo trójkowo, a jednocześnie ktoś otworzyło okno.
22 13
odpowiedź
User
krytyk radiowy
Niestety to nadal jest kosmetyka, a nie solidne przewietrzenie Trójki. W porze wysokiej słuchalności nadal dominują tzw. "ikony radiowe", czyli specjaliści od muzyki największych artystów z katalogów największych wytwórni fonograficznych. Prawdziwi pasjonaci odporni na dyktat majorsów z największych wytwórni nadal kiszą się w późnych godzinach nocnych. Aleksandra Kaczkowska, Grzegorz Zembrowski i kilku innych, którzy mają ochotę na autorskie poszukiwanie muzyki, ale mało kto ma możliwość ich słuchać po północy. Trójka jako radio "ikon radiowych" jest totalnym zaprzeczeniem siebie samej. Jest trUjką. Ta choroba postępuje już od 2000 roku, od momentu odwołania Piotra Kaczkowskiego z funkcji dyrektora. Standardy z czasów dyrekcji Olszańskiego i Laskowskiego nadal mają się w trUjce dobrze i nikt nie odważy się tych standardów solidnie przewietrzyć. Szkoda.
16 34
odpowiedź
User
Tola
Pudrowanie koszmaru trwa. Sepleniąca Gacek, sapiący Mann, niestrawni Michniewicz, Olszański, Niedzwiedzki... dramat !
16 52
odpowiedź
User
Helena
Pudrowanie badziewia delikatną kosmetyką. Nie dam się na to nabrać. Badziewie ładnie upudrowane nadal pozostaje badziewiem w środku. Trzeba mocno przewietrzyć z Trójki badziewie, a nie pudrować je kosmetyką.
8 39
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Audycja "Winien..." jest znakiem tego co się dzieje z Trójką. Powstała po stanie wojennym, miała osładzać i oswajać z szarą codziennością, oraz "dyktaturą ciemniaków". Jednocześnie ci na których był zapis nie pojawiali się na antenie, ktoś robił swoje a tzw swoi dostawali to co dostać mieli.

Cieszy powrót Margańskiego.
Kolejna audycja Gacek, nawet jeśli ktoś ją lubi to jednak co za dużo... Może niech jej radio uruchomi aplikację na smartfona, Radio Gacek.
Próbują ratować poziom słuchalności, widać, że po Hlebowiczu został śmietnik.
33 2
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
No cóż. Nadal brak powodów aby ponownie zmienić częstotliwość w radiu na Trójkę. Nie chce mi się słuchać pogrzebowych audycji z cenzurą na pierwszym miejscu i peany o tym jaki PiS jest wspaniały. Szkoda nerwów i czasu.
30 10
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing