WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak reklamują SmartDom jako „domowy program oszczędnościowy” (wideo)

TV Puls skarży się na Cyfrowy Polsat do KRRiT. „Nie wiemy co z tym zrobić”

2017-02-15 A A A KOMENTARZE: 23 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Puls napisała skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania Cyfrowego Polsatu. Operator przesunął kanał daleko na swojej platformie cyfrowej i nie reaguje na apele o powrót do poprzedniego stanu. - Spodziewamy się po Radzie zdecydowanej interwencji w sprawie - mówi Wirtualnemedia.pl prezes TV Puls, Dariusz Dąbski.

Dariusz Dąbski, prezes TV Puls Dariusz Dąbski, prezes TV Puls

Na początku stycznia stacja Super Polsat (nadaje od 2 stycznia br.) zepchnęła w Cyfrowym Polsacie kanał TV Puls HD w dekoderach z pozycji 84. na 157. Szefostwo TV Puls oskarżyło wówczas Cyfrowy Polsat o „nadużywaniu dominującej pozycji” i zapowiedziało podjęcie kroków prawnych. Prawnicy TV Puls przekonują, że zmiana pozycjonowania ich kanału została dokonana samowolnie, bezzasadnie i bez uprzedzenia.

Mimo wezwania ze strony Telewizji Puls, operator platformy satelitarnej nie przywrócił kanału na poprzednio zajmowaną pozycję. - W tej sytuacji skierowaliśmy sprawę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby zobowiązać operatora satelitarnego Cyfrowy Polsat do przywrócenia stanu zgodnego z prawem - informuje Agnieszka Winiarska, PR manager TV Puls.

Telewizja Puls podkreśla, że działanie Cyfrowego Polsatu jest przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu. - Spodziewamy się, że KRRiT co najmniej wezwie Cyfrowy Polsat do niezwłocznego przywrócenia programu TV Puls z pozycji 157. na dotychczasową pozycję 84. w tej platformie, kierując się ochroną audytorium programu objętego zasadą „must carry” - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prezes TV Puls, Dariusz Dąbski.

Problem jedna w tym, że - jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl - wcale nie ma pewności, czy skarga odniesie spodziewany skutek. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wie bowiem, co z nią zrobić. Wczoraj tuż po wpłynięciu dokumentu zebrali się prawnicy Rady i zastanawiali się, jakie są możliwości interweniowania. Problem ma leżeć w tym, że KRRiT nie ma instrumentów nacisku na prywatnego nadawcę, by ten zmienił kolejność kanałów na platformie.

W kompetencjach Rady leży co prawda „sprawowanie w granicach określonych ustawą kontroli działalności nadawców”, lecz nikt na razie nie wie, jak konkretnie wyegzekwować to, czego domaga się Dariusz Dąbski - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Stąd w Radzie postanowiono zagrać na czas.

- Nasz dział prawny pracuje nad opinią w tej sprawie. Z uwagi na to, że przewodniczący KRRiT jest w tej chwili na urlopie, nic więcej nie mogę przekazać. Być może zagadnienia podnoszone przez TV Puls będą omawiane podczas jednego z najbliższych posiedzeń, ale nie znam jeszcze tych planów. W dodatku w tym tygodniu mamy przerwę w posiedzeniach - poinformowała nas Krystyna Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Cyfrowy Polsat podtrzymuje swoją opinię w tej sprawie. Olga Zomer, rzecznik prasowy platformy podkreśla w rozmowie z nami, że zmiany na liście kanałów nie są czymś nadzwyczajnym i dotknęły nie tylko TV Puls.

W pierwszych trzech kwartałach ub. roku grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,19 mld zł wpływów ze sprzedaży i 679,2 mln zł zysku netto.

Autor: jk

Wiecej informacji: TV Puls, Cyfrowy Polsat, KRRiT, Dariusz Dąbski

Komentarze (23) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia