WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Teleturniej „Milionerzy” ogląda 1,8 mln widzów, TVN wiceliderem

TVN rozważa kontynuację serii „Listy do M.”. „Aby zarobić na kino artystyczne dbamy o ofertę komercyjną”

2017-09-25 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W zeszły piątek Grupa TVN zaprezentowała ofertę filmową na najbliższy sezon - do kin trafią filmy „Listy do M. 3” oraz „Podatek od miłości”. Konferencja odbyła się w ramach 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak zasugerował, że stacja rozważa kontynuację serii „Listy do M.” na przestrzeni kolejnych lat.

Edward Miszczak, Kasia Adamik, Maria Sadowska i Bodo Kox, fot. Łukasz Brzezicki / Wirtualnemedia Edward Miszczak, Kasia Adamik, Maria Sadowska i Bodo Kox, fot. Łukasz Brzezicki / Wirtualnemedia

Podczas piątkowej prezentacji TVN pochwalił się fabułami, które powstały w tym roku w koprodukcji z innymi podmiotami i trafiły już do kin. O swoich projektach opowiadali reżyserzy: Juliusz Machulski („Volta”), Kasia Adamik („Amok”) i Maria Sadowska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”).

- Chcemy, żeby nasza widownia oglądała w kinie nie tylko filmy mainstreamowe, ale także kino artystyczne i niszowe. Niektóre filmy obejrzy kilka milionów, a inne kilkaset tysięcy widzów. Najważniejsze, że widownia reaguje na nie w sposób emocjonalny. Ale żebyśmy mogli jako stacja komercyjna na to zarobić dbamy, aby pojawiać się na rynku z ofertą komercyjną - tłumaczył na konferencji Edward Miszczak, dyrektor programowy Grupy TVN.

Niektóre filmy współprodukowane przez Grupę TVN jeszcze czekają na premierę kinową. Są to: „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii Bodo Koxa (premiera 20 października br.), „Listy do M. 3” w reż. Tomasza Koneckiego (10 listopada br.) oraz „Podatek od miłości” w reż. Bartłomieja Ignaciuka (premiera zaplanowana na 26 stycznia 2018 roku).

W trzeciej części „Listów do M.” pojawią się zupełnie nowi aktorzy, m.in. Borys Szyc, Magdalena Różczka, Iza Kuna i Danuta Stenka, a do swoich ról powrócą m.in. Agnieszka Dygant, Wojciech Malajkat, Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak. Z pracy przy kolejnej odsłonie zrezygnował za to Maciej Stuhr. Zabraknie także Romy Gąsiorowskiej i Pawła Małaszyńskiego.

- To są „Listy do M. 3”, a teraz taka malutka gra: „(...) do M. 4”, „(...) do M. 5”. Tylko ciężko jest z kontraktami, ale generalnie co roku większość artystów potwierdza udział w produkcji - zapowiedział Edward Miszczak, sugerując tym samym kontynuację serii przez kolejne lata.

„Podatek od miłości” opowiada o inspektor podatkowej, która ściga domniemanego oszusta. Wbrew regułom skarbówki bohaterowie zakochują się, co uruchomi ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią ich życie. W rolach głównych występują Grzegorz Damięcki i Aleksandra Domańska.

Warto dodać, że „Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Volta”, „Amok” i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” trafiły do Konkursu Głównego w tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Nagrodę za najlepszą męską rolę drugoplanową odebrał Łukasz Simlat, który zagrał w „Amoku”, a Sandro Di Stefano został nagrodzony za muzykę do filmu „Człowiek z magicznym pudełkiem”.

Autor: łb

Wiecej informacji: TVN, Grupa TVN, Listy do M. 3, Podatek od miłości, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Edward Miszczak, Listy do M., Człowiek z magicznym pudełkiem, Volta, Amok, Sztuka kochania Historia Michaliny Wisłockiej

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia