WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN Style liderem wśród kanałów lifestylowych. TVN Turbo i Polsat Play uzupełniają podium

Gorący temat

Snapchat pozwoli dzielić się Discover Stories poza aplikacją - poprzez linki do serwisu www

0

TVN Style najpopularniejszym kanałem lifestylowym. TVN Turbo nowym liderem w 16-49

2017-12-14 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W listopadzie 2017 roku liderem oglądalności wśród kanałów lifestylowych w Polsce było TVN Style. Czwarte miejsce zajęła nowa stacja HGTV Home & Garden, która zanotowała największy wzrost w zestawieniu. Z kolei najwięcej stracił kanał Lifetime - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

TVN Style najpopularniejszym kanałem lifestylowym. TVN Turbo nowym liderem w 16-49

Udział TVN Style w rynku telewizyjnym w listopadzie 2017 roku wyniósł 0,67 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. W porównaniu do listopada 2016 roku wynik ten zwiększył się o 1,52 proc.

Drugie miejsce zajęło TVN Turbo, którego wynik w analizowanym okresie zwiększył się o 15,09 proc. i wyniósł 0,61 proc. Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, jest to najwyższy miesięczny udziału tej stacji w historii nadawania.

Na kolejnej lokacie, z udziałem wynoszącym 0,49 proc., uplasował się Polsat Play. Jego wynik poszedł w dół o 16,95 proc.

Czwarty był kanał HGTV Home & Garden, który wystartował w sobotę, 7 stycznia br. w wyniku przekształcenia TVN Meteo Active. Jego średni udział w listopadzie br. wyniósł 0,44 proc., podczas gdy wynik TVN Meteo Active w listopadzie ub.r. wynosił 0,08 proc. (stacja ta była wówczas 10.). Oznacza to największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 450 proc.

Z kolei największą stratę zanotował kanał Lifetime, który spadł z pozycji 11. na 13. Jego wynik zmalał o 57,14 proc. do 0,03 proc.

Wśród widzów pomiędzy 16. a 49. rokiem życia z drugiego miejsca na pozycję lidera w listopadzie br. awansowało TVN Turbo. Jego udział w tym ujęciu wyniósł 1,09 proc. (również najwyższy w historii), po wzroście o 26,74 proc.

Na drugie miejsce, z wynikiem na poziomie 0,94 proc. spadł kanał TVN Style, notujący jednak wzrost wynoszący 2,17 proc.

Podium uzupełnia Polsat Play, notujący spadek o 15,38 proc. do 0,55 proc. udziału.

Oczko niżej znalazł się HGTV, który również i tutaj zanotował największy wzrost w zestawieniu (jego udział względem TVN Meteo Active z listopada ub.r. zwiększył się o 800 proc. do 0,54 proc.).

Największy spadek w tym ujęciu odnotowało TLC (było to 34,69 proc. do 0,32 proc.).

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: TVN Style, Polsat Play, TVN Turbo, HGTV, kanał lifestylowy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia