SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVN24 liderem stacji informacyjnych w kwietniu, TVP Info zyskało najwięcej

Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w kwietniu br. był TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogło TVP Info - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród stacji newsowych w kwietniu br. należało do TVN24, którego udział wyniósł 4,30 proc. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej wynik ten wzrósł o 14,97 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugą lokatę zajęła nadająca naziemnie stacja TVP Info. Średni miesięczny wynik tej stacji zwiększył się najbardziej w zestawieniu - o 16,78 proc. do 3,48 proc.

Podium uzupełnia Polsat News. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,10 proc. udziału, po wzroście o 12,24 proc.

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 0,87 proc. Jego strata w porównaniu do kwietnia 2016 roku wyniosła 5,43 proc.

Oczko niżej uplasował się TVN24 BiS z udziałem wynoszącym 0,36 proc. Jego wynik zwiększył się o 5,88 proc.

Kolejną lokatę zajęła Superstacja. Jej udział zmniejszył się z kolei najbardziej w zestawieniu - o 32,26 proc. do 0,21 proc. udziału.

Największy udział (4,66 proc.) wśród grup kanałów newsowych w kwietniu br. miał TVN, mający w portfolio stacje TVN24 oraz TVN24 BiS i notujący wzrost o 14,22 proc. Stacje tej grupy zwiększyły przewagę nad kanałami newsowymi TVP, których udział zwiększył się o 11,54 proc. do 4,35 proc. (łączne dane dla TVP Info i TVP3).

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w kwietniu 2017 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 2,34 proc., po wzroście o 0,86 proc.

Drugie miejsce zajęło TVP Info (1,16 proc. udziału, bez zmian), a trzeci był Polsat News (0,70 proc.; + 1,45 proc.).

Największy wzrost w tym ujęciu - wynoszący 47,62 proc. do 0,31 proc. - zanotował TVN24 BiS. Z kolei liderem spadków w tym ujęciu była Telewizja Republika - było to 40 proc. do 0,03 proc.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 2,65 proc. udziału, po wzroście o 4,74 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 liderem stacji informacyjnych w kwietniu, TVP Info zyskało najwięcej

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
von
Pobudzin do ataku. Pokaż teraz wszystkim jak to zepsuć. Wprawę masz bo Teleexpress rozłożyłeś koncertowo.
16 13
odpowiedź
User
101010
Republika ale słaaaabo!
6 4
odpowiedź
User
komentarz
Ja najczęściej wybieram i oglądam najczęściej TVN24 BiS potem trochę mniej TVN24 (...) nie zwracając i nie oglądając wszystkiego biorąc pod uwagę że bardzo często potrafią tam od zawsze informować po swojemu nie zgodnie z prawdą lub inne wszelkie metody, półprawdy... Rzadko się zdarza oglądać TVN Info - słabo wypada i się prezentuje... Natomiast cała reszta stacji wskazanych tutaj nie istnieje dla mnie - prezentują się bardzo słabo, nudne są jak nie wiem - dla przykładu stacje Polsat News - stacja tak beznadziejna, nudna, wygląda i prezentuje się tragicznie - jaki sens pozwalania istnieć takim głupim stacjom z Grupy Polsat - dla nich liczy się tylko zysk, reklamy - reszta nie ma i nigdy nie będzie mieć żadnego znaczenia - odebrać prawo do nadawania i ukarać...
2 8
odpowiedź
User
acton
Czy rodacy wiedzą, ze tvn to rosyjska stacja? Skribbs, ktorzy ją kupic sam zostal kupiony przez Rosjan parę miesiecy temu (80% udzialow). Ciekawe, ze ktos chce jeszcze oglądac ruską stację...
13 6
odpowiedź
User
widz
..acton... Ty się LECZ bo masz bardzo wysoką gorączkę..
5 7
odpowiedź
User
ble
Jak tvn należy do Amerykanów czy może ja czegoś niewiem ?
3 1
odpowiedź
User
PogromcaPis
To TVPropaganda ktoś jeszcze ogląda. Czy pis zaczął zmuszać do robienia z mózgu wody?
1 5
odpowiedź
User
TOP
Proszę a tu tyle było,że Tvp Info upada dobrze,że jest przeciwwaga dla tvnu.
3 1
odpowiedź
User
NEWSROOM
POLSAT NEWS JAK ZWYKLE. ALE Z TAKIM POZIOMEM JAK PREZENTUJE NP. WACHOWSKA KTÓRA NIE WIE JAK SIĘ WYMAWIA NAZWISKO BOHATERA NARODOWEGO AUGUSTA FIELDORFA TO NIE DZIWI.
0 1
odpowiedź
User
NEWSROOM
POLSAT NEWS JAK ZWYKLE. ALE Z TAKIM POZIOMEM JAK PREZENTUJE NP. WACHOWSKA KTÓRA NIE WIE JAK SIĘ WYMAWIA NAZWISKO BOHATERA NARODOWEGO AUGUSTA FIELDORFA TO NIE DZIWI. WIOCHA
0 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing