WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

MiniMini+ nowym liderem wśród kanałów dziecięcych

TVP ABC kanałem dziecięcym TVP na multipleks

2013-01-17 A A A KOMENTARZE: 34 FORUM DRUKUJ POLEĆ

TVP ABC - tak nazywać się będzie szykowany przez Telewizję Polską kanał dziecięcy, który nadawca chce umieścić na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Wczoraj zarząd TVP zdecydował o złożeniu wniosku o koncesję dla stacji.

TVP ABC kanałem dziecięcym TVP na multipleks

Kanał TVP ABC kierowany będzie do dzieci w wieku 4 - 12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. W jego ofercie znajdą się zarówno nowe pozycje jak i archiwalne programy TVP, produkcje polskie jak i zagraniczne. Na antenie będą emitowane m.in. programy edukacyjne dla dzieci, seriale animowane czy spektakle teatralne. - Oferta będzie zróżnicowana i bogata - mówi nam Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

Telewizja Polska zgłosiła kanał do ogłoszonego w grudniu ub.r. przez KRRiT konkursu na cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (dowiedz się więcej). Jedno z miejsc Rada postanowiła bowiem przeznaczyć dla stacji dziecięcej. W sierpniu ub.r. KRRiT podała, że miejscem dla telewizji o takiej właśnie tematyce jest zainteresowany koncern Turner Broadcasting Systems, nadawca Cartoon Network i Boomeranga (więcej na ten temat). - Turner nie komentuje obecnie swoich planów związanych z polskim rynkiem i MUX-1 - ucina Marcelina Cholewińska z agencji First PR, obsługującej nadawcę.

TVP ewentualnej konkurencji się jednak nie boi. - Naszymi atutami są doskonali specjaliści, ogromna oferta programowa i duże doświadczenie produkcyjne oraz związane ze współpracą z ośrodkami naukowo-edukacyjnymi - wylicza Stempień-Rogalińska. Konkurs ma być rozstrzygnięty w kwietniu br. Jeśli TVP otrzyma miejsce na MUX-1, jej dziecięca stacja ruszy na multipleksie najpóźniej do 28 kwietnia 2014 roku.

Wraz z kanałem TVP ABC ma być uruchomiony portal internetowy dla dzieci, a stacji towarzyszyć będą też usługi telewizji hybrydowej. Nad całym projektem pracuje zespół pod kierownictwem Hanny Andrzejczyk, kierownika w biurze koordynacji programowej TVP.

TVP ABC to jeden z kilku szykowanych przez Telewizję Polską kanałów tematycznych. Jeszcze w tym roku nadawca planuje uruchomić stacje TVP Rozrywka i TVP Dokument, a także oddzielić program ośrodków regionalnych od TVP Info tworząc nowy kanał regionalny i całodobową stację informacyjną (więcej na ten temat).

Cztery kanały wyłonione w konkursie ogłoszonym przez KRRiT zastapią na MUX-1 stacje TVP1, TVP2 i TVP Info, które znajdują się tam czasowo (mogą tam pozostać najpóźniej do 27 kwietnia 2014 roku). Poza kanałem dziecięcym Rada planuje umieścić na tym multipleksie kanał filmowy, edukacyjno-poznawczy oraz społeczno-religijny. Na oferty nadawców KRRiT czeka do 25 lutego br. Zgłosić mogą się zarówno nowi nadawcy, jak i ci, którzy już posiadają koncesje satelitrane.

Autor: pp

Wiecej informacji: TVP ABC, kanał dziecięcy, Hanna Andrzejczyk

Komentarze (34) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia