SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP bez transmisji meczu Legii. „Awaria łączy w Albanii. Przepraszamy”

Telewizja Polska nie pokazała pierwszej połowy meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej FK Kukesi - Legia Warszawa. Powodem był popsuty światłowód w Albanii, przez który jest wysyłany sygnał na satelitę.

Mecz realizowała miejscowa ekipa w Albanii i to ona była odpowiedzialna za dostarczenie sygnału do TVP. Telewizja Polska odebrała go testowo z Tirany już o godz. 19.36 i przez 20 minut nie było żadnego problemu. Dopiero w trakcie bloku reklamowego tuż przed meczem nastąpiło zerwanie łącz.

Według informacji przedstawiciela kontrahenta, od którego TVP nabyła prawa, miejscowa telewizja w Albanii również nie przekazywała relacji z meczu. Usterkę udało się usunąć dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy. Wówczas TVP2 i TVP Sport rozpoczęły przekazywanie relacji z odbywającego się w Tiranie spotkania.

Telewizja Polska w komunikacie podała, że nie miała wpływu na brak transmisji, ale przeprosiła za zaistniałą sytuację.

Mecz FK Kukesi z Legią Warszawa został przerwany po niespełna godzinie gry, przy stanie 2:1 dla wicemistrza Polski. Sędzia odesłał obie drużyny do szatni tuż po tym, jak rzucony z trybun kamień trafił w głowę zawodnika Legii Ondreja Dudę. Następnie ogłoszono, że spotkanie nie zostanie już wznowione. Oznacza to najprawdopodobniej, że Albańczycy przegrają mecz walkowerem.

Dołącz do dyskusji: TVP bez transmisji meczu Legii. „Awaria łączy w Albanii. Przepraszamy”