WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Discovery liderem kanałów dokumentalnych, TVP Historia w górę

TVP Historia ma zmienić się w TVP Dokument

2011-01-20 A A A KOMENTARZE: 18 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zarząd Telewizji Polskiej planuje przekształcenie kanału TVP Historia w stację ogólnodokumentalną pod nazwą TVP Dokument. Argumentem za zmianą są słabe wyniki oglądalności kanału.

TVP Historia ma zmienić się w TVP Dokument

- Po trzech latach od chwili uruchomienia widownia i udziały w rynku TVP Historia nie są satysfakcjonujące w stosunku do poniesionych nakładów. Opierając się na analizie pozycji innych kanałów tematycznych o profilu dokumentalnym oraz ich wysokim udziale w rynku, można prognozować, że TVP Dokument zyska uznanie widzów – głosi komunikat TVP.

Z prezentowanych ostatnio przez Wirtualnemedia.pl danych Nielsen Audience Measurement wynika, że TVP Historia w 2010 roku miała średnio 1,3 tys. widzów na minutę oraz 0,02 proc. udziału w rynku. Mimo że stacja ta zanotowała w ub.r. wzrost udziału w stosunku do 2009 r. o 23,5 proc., nadal zajmowała ona ostatnie miejsce wśród kanałów dokumentalnych monitorowanych przez instytut (poczytaj więcej na ten temat).

Planowany kanał TVP Dokument ma mieć szeroką ofertę – od poważnych dokumentów o tematyce historycznej, poprzez tematykę społeczną, po filmy popularnonaukowe, przyrodnicze oraz krajoznawcze.  Nad projektem pracuje ceniony dokumentalista Andrzej Fidyk, który swoim nazwiskiem firmuje emitowany w TVP 2 cykl dokumentów.

Aby przekształcić TVP Historia w TVP Dokument konieczna jest zmiana koncesji. Na skierowanie wniosku w tej sprawie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zgodziła się na posiedzeniu 18 stycznia br. rada nadzorcza Telewizji Polskiej. W komunikacie TVP podano jednocześnie, że rada nadzorcza nie oceniała zawartości programowej TVP Historia.

Autor: Patryk Pallus

Wiecej informacji: TVP Historia, TVP Dokument

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia