WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rafał Ziemkiewicz kontra Konrad Piasecki: „komentator w TVP wysługującej się władzy” i „moralista z burdelu”

TVP Info pokazało wywiad z Beatą Szydło na start wPolsce.pl. Dziennikarze krytykują: to przesada

2017-06-19 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W poniedziałek rano inauguracyjny wywiad telewizji internetowej wPolsce.pl, uruchomionej przez Fratrię, był transmitowany także w TVP Info. Wielu dziennikarzy było zdziwionych, że publiczny nadawca poinformował w ten sposób o starcie prywatnego serwisu.

TVP Info pokazało wywiad z Beatą Szydło na start wPolsce.pl. Dziennikarze krytykują: to przesada

Nadawanie wPolityce.pl zaczęło się o godz. 9 od wywiadu z premier Beatą Szydło, dotyczącą m.in. incydentu w nocy w Londynie, gdzie ciężarówka wjechała w przechodniów. Rozmowa była też pokazywana na żywo w TVP Info, informowano o niej na pasku informacyjnym: „Premier Beata Szydło pierwszym gościem telewizji internetowej wPolsce.pl”.

Ponadto w serwisie internetowym TVP Info zamieszczono krótki tekst informujący o starcie wPolsce.pl

 

Wielu dziennikarzy na Twitterze było zdziwionych, że TVP Info transmituje na żywo w całości wywiad z prywatnego serwisu internetowego. - Naprawdę TVP Info robi wydanie specjalne ze startu prywatnej telewizji internetowej?! - zapytał Mikołaj Wójcik z „Faktu”. - Transmisja wywiadu z premier w TVP Info, i to z prywatnej konkurencyjnej stacji internetowej, to jednak novum w polskich mediach. I kuriozum - ocenił Marcin Makowski z „Do Rzeczy”. - Kiedy będzie w Telewizji Publicznej wydanie specjalne promujące np. telewizję „Rzeczpospolitej” albo Onetu? - zapytał Marcin Dobski z „Rzeczpospolitej”.

Hej, Samel Pereira (wicedyrektor TVP Info ds. publicystyki - red.), po ile reklama natywna na antenie? Poproszę od razu uczciwy cennik, taki jak dla Karnowskich - stwierdził Rafał Madajczak z ASZdziennika. - TVP Info teraz codziennie transmisja porannej rozmowy konkurencji? Fajnie - żartowała Lidia Lemaniak z Telewizji Republika.

Samuel Pereira krótko odpowiedział Madajczakowi, że swoje pytania powinien przesłać do centrum informacji Telewizji Polskiej. - Ale, że ci Karnowskich na antenę wpuścili... Nie darowałbym:D - żartował szef ASZdziennika. - Karnowscy mi nie przeszkadzają - odparł Pereira.

- Ale jak był WOŚP to tłumaczyli, że nie mogą promować imprezy konkurencyjnej stacji - skomentowała Kataryna, przypominając, jak szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska uzasadniała to, że w kanałach TVP było bardzo mało informacji o tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- To jest jednak b. ciekawe, że publiczna telewizja TVP Info transmituje wywiad PBS z nowej, konkurencyjnej i prywatnej telewizji wPolsce.pl - stwierdził Karol Gac z Dorzeczy.pl. ‏- Ale transmisja wywiadu? To jednak przesada. To jest słabe - oceniła Anna Skiepko z Radia Nadzieja. - I właśnie na coś takiego ludzie mają płacić abonament? Żenada - skrytykował Jakub Szczepański z „Faktu”.

- Skoro redaktorzy TVP reklamują braci Karnowskich, to chyba liczą się z przegraną PiS i myślą o miękkim lądowaniu. A swoją drogą ciekawe co na to biuro reklamy TVP? - zastanawiała się Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”.

Nic niestosownego w pokazaniu przez TVP Info wywiadu z Beatą Szydło z wPolsce.pl nie widzi natomiast Wojciech Biedroń z „W Sieci”. - A gdzie tu konkurencja? :) - zapytał, komentując wpis Lidii Lemaniak. - Nowa telewizja, w końcu  a TVP Info też odbiera on-line - wyjaśniła dziennikarka TV Republika. - Łojezu :) Dwugodzinny program nie jest dla info konkurencją, zapewniam - ocenił Biedroń.

Jacek Nizinkiewicz przypomniał natomiast, że parę lat temu publicyści prawicowi zarzucali Tomaszowi Lisowi, że promuje kierowany przez siebie „Newsweek Polska” w swoim programie w TVP2. - Bracia Karnowscy założyli tv interbetową wPolsce.pl, która właśnie nadaje w ... TVP Info. Ale oni swoją firmą zewnętrzną robią to co zarzucali Lisowi - stwierdził

Tomasz Lis wiosną 2012 roku dwa razy był też gościem „Pytania na śniadanie”: w dniu startu należącego do niego serwisu naTemat.pl i kiedy ukazał się pierwszy numer „Newsweeka” pod jego kierownictwem. Przy czym w podobny sposób TVP informowała wtedy o projektach zewnętrznych jej innych publicystów, np. powieściach sensacyjnych Tomasza Sekielskiego.

 

We wrześniu ub.r. TVP Info przeprowadziło z Telewizją Republika wspólną transmisję z uroczystości w Muzeum Katyńskim z okazji 77. Rocznicy ataku radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Od września ub.r. w stacji emitowany jest cotygodniowy „Salon dziennikarski”, wspólna audycja wPolityce.pl, Radia Warszawa i „Idziemy”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 199,7 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,38 proc.

Autor: tw

Wiecej informacji: TVP Info, wPolsce, Fratria

Komentarze (15) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia