SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Żarty z prezentacji w TVP Info sondażu o uchodźcach. „Przeciw przyjmowaniu jest 117 proc.”

W TVP Info wyniki sondażu CBOS dotyczącego nastawienia Polaków do przyjmowania uchodźców pokazano w sposób mogący sugerować, że przeciwko jest ponad 100 proc. respondentów.

Article

W badaniu za przyjmowaniem uchodźców do Polski opowiedziało się 22 proc. osób (w tym 4 proc. zdecydowanie, a 18 raczej), a przeciw - 74 proc. (43 proc. zdecydowanie, a 31 proc. raczej). Natomiast 5 proc. osób stwierdziło, że trudno im zdecydować się w tej sprawie.

O wynikach sondażu CBOS poinformował w piątek rano, zilustrował je wykresem kołowym.

Z kolei w TVP Info wyniki podano w formie wykresu słupkowego. Na jednej planszy w osobnych słupkach pokazano wyniki wszystkich deklaracji za i przeciw oraz tylko tych zdecydowanie za i zdecydowanie przeciw. Nie pokazano natomiast, ilu respondentów wstrzymało się od opinii.

Z takiej prezentacji wyników badania żartowano w mediach społecznościowych. Internauci zwracali uwagę, że na pierwszy rzut oka grafika może sprawiać wrażenie, że suma wszystkich odsetków (a także tylko tych przeciw) przekracza 100 proc. Oceniali, że przy słupku z deklaracjami zdecydowanie przeciw zabrakło zaznaczenia, że są one częścią wszystkich deklaracji przeciw.

Według badania Nielsen Audience Measurement w pierwszym kwartale br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 244 216 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,45 proc.

Dołącz do dyskusji: Żarty z prezentacji w TVP Info sondażu o uchodźcach. „Przeciw przyjmowaniu jest 117 proc.”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kurczak wielkanocny
Mnie to nie dziwi. Miało być 117% i jest tyle. Ot rzetelność TVP. Przypomnijcie, kto zarządza tą anteną.
44 9
odpowiedź
User
rycho
zartowali chyba tylko ci ktorzy z matematyki mieli klopoty
13 24
odpowiedź
User
Mr.Chiquita
Nic dziwnego. TVP od samego początku prezesury Kurskiego, stara się negatywnie przedstawić uchodźców.
17 15
odpowiedź
User
Dobra Zmiana
CBOS po "Dobrej Zmianie" stał się najbardziej EKSTRAWAGANCKĄ sondażownią świata. Takie zdolności manipulowania rzeczywistością oprócz TVPiS Info posiada chyba tylko Władimir Putin (patrz: wyniki "referendum" na Krymie w 2014 nt. włączenia półwyspu do Rosji).
17 6
odpowiedź
User
ankieter
Wyniki wynikami, ale jak zgrabnie sformułowane pytanie
10 3
odpowiedź
User
hel
Na grafice TVP jest błąd w opisie i tyle. Gdyby napisali, że "za" jest 22% w tym "zdecydowanie za" jest 4% byłoby w miarę OK, analogicznie w przypadku przeciw ale lepiej by to wyglądało na dwóch słupkach z uwzględnieniem kolorów a nie czterech. Z drugiej strony gdzie byli ludzie odpowiedzialni za analizę i korektę? Poza tym trzeba mieć naprawdę niezły talent aby z prostych danych zrobić taki patent.
12 1
odpowiedź
User
ech
A sondaż CBOSu (wykres kołowy) pokazuje, że było 101% respondentów. Jak widać podobny poziom merytoryczny jest już wszędzie...
8 3
odpowiedź
User
Martha
TVPiS ma pisondaże a w nich piswyniki. I wszystko w normie.
3 1
odpowiedź
User
rafal
chyba wiadomo ze te 43% jest z tych 74%? o co wam znow chodzi niemcy?
1 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing