WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sąd: TVP może pokazywać film o Amway, ale musi usunąć nieprawdziwe informacje

TVP ma zakończyć 2013 rok bez straty

2012-12-19 A A A KOMENTARZE: 17 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Nadzorcza TVP pozytywnie zaopiniowała plan ekonomiczno-finansowy spółki na 2013 roku. Zakłada on ustabilizowanie sytuacji ekonomicznej firmy, nieujemny wynik finansowy i stopniową poprawę płynności finansowej.

TVP ma zakończyć 2013 rok bez straty

W związku z bardzo trudną sytuacją na rynku reklamy telewizyjnej, w planie założono, że w 2013 roku przychody TVP z działalności operacyjnej (abonament, reklama i pozostałe przychody) będą na poziomie porównywalnym z 2012 rokiem. W tym roku przychody TVP mają wynieść 1,3 mld zł, czyli ok. 100 mln zł mniej niż w ub.r. Przyszły rok TVP ma jednak zakończyć bez starty netto, podczas gdy po 11 miesiącach tego roku wynik finansowy TVP to już 150 mln zł na minusie, a do końca grudnia może to być aż 180 mln zł (więcej na ten temat).

Przyjęty przez radę nadzorczą plan zakłada, że w 2013 roku dalej prowadzona będzie restrukturyzacja spółki. - Zwolnień grupowych nie będzie, ale zmniejszenie zatrudnienia jest planowane, w przygotowaniu jest nowy regulamin organizacyjny TVP, na razie pracuje nad nim zarząd w konsultacji z radą pracowników - mówi nam Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

Autor: pp

Wiecej informacji: TVP, wynik finansowy TVP

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia