WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Pekao SA sponsorem i bankiem Euro 2012

TVP się szykuje do Euro 2012 i igrzysk w Londynie

2011-11-21 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska szykuje się do relacjonowania przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej i igrzysk olimpijskich w Londynie. Transmisje oglądać będzie można w telewizji i w internecie.

TVP się szykuje do Euro 2012 i igrzysk w Londynie

Wszystkie mecze Euro 2012 będzie można obejrzeć na antenach otwartych (TVP 1, TVP 2), w kanale TVP Sport, na antenie TVP HD, w serwisie internetowym tvp.pl, a także za pomocą telewizji mobilnej.

Programy podczas Euro 2012 nadawane będą ze specjalnych studiów sportowych - dwa z nich z tej okazji zostaną zbudowane w Warszawie na dachach budynków Centrum Kopernika i siedziby firmy „Wedel” - z widokiem na Stadion Narodowy i panoramę Warszawy. Studia Telewizji Polskiej będą także zbudowane na czterech stadionach w Polsce i podczas finału w Kijowie, a także w czterech oficjalnych strefach kibica UEFA.

Na antenach TVP emitowane będą także specjalne audycje poświęcone imprezie: “Euroexpress”, „Biało-czerwoni”, „Droga do Euro 2012”, „Cała Polska kibicuje”, pojawi się specjalna debata, skróty meczów i retransmisje. Informacji imprezie nie zabraknie w programach śniadaniowych, informacyjnych i publicystycznych.

Spotkania podczas Mistrzostw Europy będą komentować m.in.: Dariusz Szpakowski oraz Maciej Iwański. W studiach programy poprowadzą: Włodzimierz Szaranowicz, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski i Przemysław Babiarz.

Euro 2012 to także specjalny projekt „Biało-czerwoni 2012”. Są to działania związane z relacjonowaniem na antenach TVP piłkarskich mistrzostw Europy, a także igrzysk olimpijskich oraz innych ważnych wydarzeń sportowych 2012 roku, do których prawa posiada TVP.

Telewizja Polska obejmie patronat medialny m.in. nad następującymi strefami kibica: FanZone w miastach-gospodarzach Euro 2012, Carlsberg FunCamp, EuroTruck, a także przygotowanymi przez samorządy i agencje marketingowe takie jak m.in. MindFuture, Brainshake.

Z kolei podczas igrzysk olimpijskich Londyn 2012 Telewizja Polska planuje ponad 800 godzin relacji na żywo na antenach TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVP HD i TVP Info. Wszystkie przekazy olimpijskie będzie można także oglądać w serwisie sport.tvp.pl. Rywalizacje Polaków i najpopularniejsze w naszym kraju dyscypliny sportowe oraz gry zespołowe z udziałem reprezentacji Polski kibice zobaczą w Jedynce i Dwójce.

Tę największą imprezę sportową na świecie będzie obsługiwać specjalna 40-sobowa ekipa w Londynie i ponad 150-osobowa w Warszawie.

Autor: pp

Wiecej informacji: Euro 2012, Londyn 2012

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia