WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jacek Łęski nowym gospodarzem „Biznes info”, odszedł Piotr Chęciński

TVP wypłaciła odszkodowania za ujawnienie nazwisk podczas transmisji procesu o zabójstwo Ewy Tylman

2017-04-21 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska wypłaciła po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania policjantom z Poznania, których personalia zostały ujawnione na antenie TVP Info podczas retransmisji procesu Adama Z., oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman.

TVP wypłaciła odszkodowania za ujawnienie nazwisk podczas transmisji procesu o zabójstwo Ewy Tylman

Na początku stycznia br. TVP Info retransmitując proces w sprawie zabójstwa Ewy Tylman, nie nadążało z zagłuszaniem danych osobowych osób, które pojawiały się w aktach sprawy odczytywanych na sali sądowej. Na sali sądowej padały niezagłuszane pikaniem nazwiska i adresy rodziny oskarżonego o zabójstwo Adama Z., jego partnera seksualnego, dziewczyny z czasów studenckich, świadków zamieszanych w sprawę lub tylko przewijających się przez nią, nazwiska rzekomo zastraszających go w śledztwie policjantów. Pojawiły się też szczegóły współżycia z podawaną z imienia i nazwiska dziewczyną i adres oskarżonego.

- Pierwszy raz słyszę, żeby sąd był tak wylewny w cytowaniu nazwisk - powiedział wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira, p.o. szefa serwisu Tvp.info i zastępca kierownika redakcji  publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała wtedy, że zwróci się do TVP Info o materiał i stanowisko ws. relacji z procesu. Natomiast Kampania Przeciw Homofobii domagała się od Telewizji Polskiej wzięcia odpowiedzialności za spowodowane szkody i zadośćuczynienia poszkodowanym osobom.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Wielkopolski związek zawodowy policjantów zażądał od TVP zapłatę po 50 tys. zł odszkodowania dla każdego z policjantów. W razie odmowy sprawa miała trafić do sądu. Ostatecznie policjanci dostali od Telewizji Polskiej po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania. Według dziennika, TVP zawarła z nimi ugodę, zastrzegając utrzymanie tego faktu w tajemnicy.

Nadawca publiczny informuje jedynie, że do sądu nie wpłynął żaden pozew w sprawie styczniowej relacji TVP Info.

Autor: łb

Wiecej informacji: Telewizja Polska, odszkodowanie, TVP Info, zabójstwo Ewy Tylman

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia