WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nie tylko Facebook: 26 procent internautów w USA czerpie newsy z kilku różnych mediów społecznościowych

Gorący temat

Snapchat pozwoli dzielić się Discover Stories poza aplikacją - poprzez linki do serwisu www

0

Twitter podwaja limit znaków we wpisach na stałe

2017-11-08 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Twitter na stałe zwiększa limit znaków w jednym wpisie ze 140 do 280. Zmiana nie obejmie jedynie wiadomości po japońsku, koreańsku i chińsku.

Twitter podwaja limit znaków we wpisach na stałe

Informacje o zwiększeniu limitu znaków w jednym wpisie na Twitterze pojawiły się we wrześniu br. Serwis udostępnił w ramach testów możliwość dłuższego postowania wybranym użytkownikom. Przedstawiciele Twittera podkreślali, że rozwiązanie ma służyć przede wszystkim wygodzie korzystających z serwisu, którzy często nie mogli w 140 znakach zamknąć wpisów.

Po udanej fazie testów, Twitter zwiększył na stałe limit znaków w jednym wpisie ze 140 do 280. O zmianach poinformowano na oficjalnym koncie i stronie serwisu.

W komunikacie przedstawiciele Twittera podkreślili, że w czasie testów 5 proc. wpisów przekraczało 140 znaków, a jedynie 2 proc. przekroczyło 190 znaków.

W połowie ubiegłego roku Twitter zrezygnował z wliczania zdjęć czy gifów do limitu znaków na wpis. Użytkownicy dostali wtedy także opcję podawania dalej własnych tweetów.

W III kwartale tego roku Twitter zanotował 21 milionów dolarów straty i 590 milionów dolarów przychodu, serwis ma 330 mln aktywnych użytkowników.

Autor: jd

Wiecej informacji: Twitter

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia