WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych, autoryzacja przez rozpoznawanie twarzy

Gorący temat

Krzysztof Majdan: z Business Insider Polska na szefa INNpoland.pl

0

Urządzenia z systemem iOS coraz popularniejsze w Europie

2017-07-17 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W maju br. w 13 z 14 analizowanych krajów w Europie zwiększył się odsetek odsłon stron WWW wykonywanych za pomocą urządzeń wyposażonych w system Apple. iOS jest najbardziej rozpowszechniony w Turcji, gdzie 1/5 odsłon wykonywana jest na urządzeniach opartych na tej platformie - wynika z danych Gemiusa.

Urządzenia z systemem iOS coraz popularniejsze w Europie

W 3 spośród 14 analizowanych krajów odsetek odsłon na urządzeniach z iOS osiągnął w maju 2017 r. wynik dwucyfrowy (źródło: gemiusPrism). Rekordzistą jest Turcja, gdzie co piątą (19,4 proc.) odsłonę krajowych stron WWW wykonano na urządzeniu z systemem Apple. Wysokie wyniki odnotowano także w Rumunii (10,9 proc.) i Chorwacji (10 proc.). Najmniej popularny iOS był na Ukrainie (3,9 proc. odsłon).

Spośród 14 analizowanych rynków Polska plasuje się na 10 miejscu pod względem odsetka odsłon w sieci wykonywanego na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS. To również jeden z rynków, w którym nastąpił wzrost odsetka odsłon ¦ z 5,2 proc. w maju 2016 r. do 5,6 proc. w maju 2017 r.

Porównując dane za maj 2016 i 2017 r., największy wzrost odsetka odsłon na urządzeniach z iOS nastąpił w Turcji: z 15,1 proc. do 19,4 proc. Wzrosty były też widoczne w pozostałych krajach za wyjątkiem Rosji, gdzie w analizowanym okresie nie odnotowano zwiększenia liczby odsłon na urządzeniach z iOS.

W analizie Gemiusa porównano dane z maja 2016 i 2017 r. dotyczące odsłon krajowych stron internetowych wykonywanych na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS: w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Rosji, Serbii, Turcji, na Słowacji, a także na Łotwie, Litwie, Węgrzech, Białorusi i Ukrainie.

Autor: km

Wiecej informacji: iOS, iPhone, iPad, Apple

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia