WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Volvo: nowy SUV XC40, Care by Volvo w Polsce (wideo)

Volvo przedstawia hybrydowy model Polestar 1 dostępny tylko w subskrypcji

2017-10-18 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Koncern Volvo zaprezentował nowy model auta o nazwie Polestar 1. Samochód został wyposażony w hybrydowy napęd zapewniający moc na poziomie 600 koni mechanicznych. Firma zamierza produkować rocznie około 500 sztuk Polestara 1 i oferować go jedynie w ramach subskrypcji.

Volvo przedstawia hybrydowy model Polestar 1 dostępny tylko w subskrypcji

Volvo Polestar ma być sportowym samochodem w wersji coupe opartym konstrukcyjnie na platformie Volvo SPA, a według zapowiedzi producenta większość elementów nadwozia zostanie wykonana z włókna szklanego.

Polestar 1 będzie posiadał napęd hybrydowy. Jednym z jego elementów jest silnik spalinowy o pojemności 2 litrów, drugim zaś 2 silniki elektryczne. Cała konstrukcja ma zapewnić moc na poziomie 600 KM.

Silniki elektryczne przekażą moc na tylną oś i mają wystarczyć po naładowaniu na pokonanie dystansu 150 km. Z kolei moc generowana przez 4-cylindrową jednostkę spalinową będzie napędzać przednie koła pojazdu.

Samochód ma wykorzystywać m.in. Öhlins Continuously Controlled Electronic Suspension, a nadwozie z elementami z włókna węglowego ma pomóc w redukcji masy.

Volvo zapowiada, że produkcja Polestara 1 rozpocznie się w 2019 r. w Chinach, a rocznie taśmę montażową będzie opuszczać ok. 500 sztuk samochodów.

Nowy model nie będzie dostępny w tradycyjnej sprzedaży, a jedynie w modelu subskrypcyjnym. W zamian za nieznaną na razie opłatę samochód będzie można wypożyczyć na okres 2 lub 3 lat.

Kolejne modele marki Polestar nie będą już hybrydami - będą w pełni elektryczne. Pod koniec 2019 zacznie się produkcja Polestara 2, który ma być konkurentem Tesli Model 3.

Autor: ps

Wiecej informacji: Volvo, Polestar 1, hybryda, Polestar

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia