WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

AMS, Polska Press i Jet Line nie chciały ogłoszeń Akcji Demokracji z nazwiskami kandydatów do KRS. „Naruszają dobra osobiste”

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

W dowcipnych reklamach prasowych KFC przeprasza za zamknięcie restauracji w Wielkiej Brytanii

2018-02-26 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sieć KFC zamieściła w brytyjskiej prasie całostronicowe reklamy z przeprosinami skierowanymi do klientów za konieczność zamknięcia kilkuset restauracji w Wielkiej Brytanii. Dowcipnym elementem przekazu jest firmowy kubełek KFC z napisem zmienionym na „FCK”.

W dowcipnych reklamach prasowych KFC przeprasza za zamknięcie restauracji w Wielkiej Brytanii

Całostronicowe reklamy z przeprosinami pochodzącymi od KFC pojawiły się w największych brytyjskich tytułach prasowych, m.in. w „The Sun” oraz „Metro”. Są one reakcją na problemy sieci które pojawiły się w ubiegłym tygodniu.

Kłopoty KFC polegały na braku wystarczającej ilości mięsa kurcząt do przyrządzania oferowanych przez sieć potraw. Jak ustalono wina leżała po stronie systemu zamówień i nowego dostawcy, firmy DHL. W efekcie KFC zostało zmuszone do czasowego zamknięcia 750 spośród 900 lokali prowadzonych na terenie Wielkiej Brytanii.

Problemy logistyczne doprowadziły do kryzysu wizerunkowego firmy. W ciągu zaledwie jednego dnia w rankingu BrandIndex prowadzonym przez YouGov oceny KFC spadły o 20 punktów, a w mediach społecznościowych klienci sieci nie kryli swojego rozczarowania i pretensji.

W reklamach opublikowanych w prasie KFC zaprezentowało grafikę, na której na znanym firmowym kubełku pojawił się skrót „FCK” oznaczający popularne w języku angielskim przekleństwo.

W reklamie KFC zwraca się też do swoich klientów z przeprosinami, pisząc m.in.: „Restauracja serwująca kurczaki bez kurczaków. To nie jest idealna sytuacja. Bardzo przepraszamy naszych klientów, szczególnie tych, którzy przebyli długą drogę tylko po to, by przekonać się że nasz lokal jest zamknięty.”

Firma przyznaje, że kryzysowy dla niej tydzień był „piekelny” i obiecuje poprawę podkreślając obecny stopniowy powrót do normalności w funkcjonowaniu restauracji. Na koniec KFC dziękuje swoim pracownikom za niestrudzone zaangażowanie w pokonaniu logistycznego kryzysu.

Akcja reklamowa przygotowana dla KFC przez agencję Mother spotkała się z przychylnym odbiorem klientów. Na Twitterze wielu z nich przyznawało, że opublikowanie przez firmę przeprosin z lekkim przymrużeniem oka trafia im do przekonania i jest jednocześnie dobrym przykładem działań wizerunkowych w okresie kryzysu z jakim spotkała się sieć.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ps

Wiecej informacji: KFC, FCK, reklama, The Sun

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia