SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

W „Nie da się ukryć” TVP Info zarzucono TVN, Polsatowi, „GW” i Lisowi, że „walczą z rządem bardziej niż opozycja”

W programie „Nie da się ukryć” w TVP Info wytknięto mediom komercyjnym, że namawiają Polaków do sprzeciwiania się rządowi PiS, m.in. w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości. Dostało się nie tylko „Gazecie Wyborczej” i Tomaszowi Listowi, już wcześniej wiele razy krytykowanych w TVP, lecz także dziennikarkom „Faktów” TVN i Polsat News.

Article

W piątkowym wydaniu „Nie da się ukryć” pokazano materiał, który na „pasku” informacyjnym zaanonsował napis: „Media komercyjne walczą z rządem bardziej niż opozycja”. - Strach przed reformą sądownictwa, który ogarnął opozycję i część środowiska sędziowskiego, jest podsycany przez media komercyjne. Zmiany pokazuje się jako zamach na demokrację, a Polaków namawia do protestu. Media komercyjne nie ustają w wymyślaniu akcji przeciw rządowi Prawa i Sprawiedliwości, a często, żeby podgrzać nastroje, podają nawet widzom fałszywe informacje - zapowiedział prowadzący Rafał Wolski, który też przygotował ten materiał.

W relacji skrytykowano „Gazetę Wyborczą” za to, że w ostatnich wydaniach promuje Władysława Frasyniuka na lidera zjednoczonej opozycji, oraz Tomasza Lisa, który na Twitterze zachęca do udziału w manifestacjach antyrządowych. Stwierdzono, że „GW” znów chce kreować zmiany w polskiej polityce, a komentujący to Dominik Zdort zwrócił uwagę, że poparcie udzielone Frasyniukowi jest ciosem dla przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny.

- Media komercyjne od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości robią wiele, by o zmianach w Polsce mówić jak najgorzej, także za granicą - powiedział Rafał Wolski, po czym pokazano fragment czwartkowej konferencji prasowej rzecznika Komisji Europejskiej, którego część dziennikarza prosiła, by skomentował przyjętą przez polski Sejm nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Rzecznik powiedział jedynie, że będzie ona oceniona w ramach procedury praworządności w Polsce. - I tyle. Ani słowa przygany, krytyki czy złośliwości pod adresem Polski. Rozczarowanie dziennikarzy było ogromne - relacjonowała brukselska korespondentka RMF FM.

Korespondentka Polska News Dorota Bawolek na konferencji dziwiła się, że rzecznik KE nie chce komentować nowelizacji, skoro wcześniej zrobili to inni urzędnicy unijni wysokiej rangi. - Woli pan mówić o kraju, który opuszcza UE niż o kraju, który jest członkiem UE i może, jeśli nie będzie pan komentował kwestii takich jak ta, również opuści UE - powiedziała dziennikarka. Bardzo krytycznie skomentował to Dominik Zdort, zarzucając jej sugerowanie rzecznikowi interpretacji obecnych wydarzeń w Polsce.

Przypomniano również fragment relacji Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w TVN24 wieczorem w piątek 16 grudnia, kiedy posłowie PO i Nowoczesnej zaczęli blokować mównicę w sali plenarnej Sejmu, a na zewnątrz zebrali się ludzie, którzy potem starali się zablokować wyjazd z terenu parlamentu.

- Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i jest szalenie groźna. Jeśli posłów zacznie się tutaj wyprowadzać siłowo, to naprawdę ludzie, którzy stoją na zewnątrz, chyba tego nie wytrzymają. Więc myślę, że Jarosław Kaczyński bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za to, co dzisiaj w nocy może się w Polsce wydarzyć - stwierdziła Katarzyna Kolenda-Zaleska. W materiale „Nie da się ukryć” dodano, że w manifestacji przed Sejmem nikt nie ucierpiał, za to jeden z demonstrantów położył się na jezdni, udając przez kilka sekund nieprzytomnego.

- Kolejna szansa na wbicie szpili w reputację Polski przyszła podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych - stwierdził Rafał Wolski, po czym zacytowano komentarz Kolendy-Zaleskiej z relacji w „Faktach” z przemówienia Donalda Trumpa w Warszawie. - Tu, stąd, z Warszawy Donald Trump przedstawił światu swoją wizję świata opartego na bardzo konserwatywnych wartościach, pomijając raczej wartości oświecenia. To na pewno mogło spodobać się tutaj w Polsce, ale już na przykład w oświeceniowej Francji - nie za bardzo - stwierdziła dziennikarka.

W materiale pokazano zaraz potem ujęcia z obozowisk uchodźców we Francji, a Wolski skomentował, że Polska jest w tyle za tym krajem także w kwestii kryzysu imigracyjnego. Następnie przedstawiono wypowiedź Jarosława Gugały z „Wydarzeń” Polsatu w programie „Onet rano”.

- Polaków jest coraz mniej, jesteśmy coraz starszym społeczeństwem i imigranci są jedynym wyjściem, żeby ktoś utrzymał naszych emerytów, mógł posprzątać nasze ulice, mógł utrzymać naszą infrastrukturę, żeby ona funkcjonowała. Nie wolno o tym zapominać, my skądś tych ludzi musimy wziąć - stwierdził Gugała. - Równie absurdalnie w mediach komercyjnych przedstawiana jest reforma sądownictwa. Czy można się w związku z tym dziwić, że większość Polaków domaga się reformy polskich sądów? - zapytał Rafał Wolski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W „Nie da się ukryć” TVP Info zarzucono TVN, Polsatowi, „GW” i Lisowi, że „walczą z rządem bardziej niż opozycja”

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZP
To się w głowie nie mieści co czasami można zobaczyć w Faktach, albo po Faktach, od 2 lat jazda bez trzymanki na demokratycznie wybrane władze, chyba niektórym się marzy powtórka z roku 2007 kiedy media komercyjne doprowadziły do przedwczesnych wyborów
odpowiedź
User
Tomasz
To niedopuszczalne by ktoś miał odmienne zdanie niż partia. Naród zawsze z partią

To niedopuszczalne, by jakaś telewizja miała odmienne zdanie od "jedynie słusznego przekazu" TVN/POLSAT, nie?
47 88
odpowiedź
User
fcb
To niedopuszczalne by ktoś miał odmienne zdanie niż partia. Naród zawsze z partią

To niedopuszczalne, by jakaś telewizja miała odmienne zdanie od "jedynie słusznego przekazu" TVN/POLSAT, nie?


To są prywatne stacje śmieciu PISowski.
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
A czego można się spodziewać po PiSowskiej telewizji?? PiSowcy nie są w stanie pojąć, że mają więcej przeciwników niż zwolenników. Żadne sondaże na zlecenie PiSu nie są w stanie tego zmienić. Nie wierzę w sondaże (a zwłaszcza w te 38% poparcia dla PiSu) bo te są w głównej mierze są niemiarodajne do otaczającej rzeczywistości. Ciekawe kiedy fanatyczni zwolennicy PiSu się obudzą i zrozumieją, że żyją pod dyktaturą zakompleksionego, niszczącego wszystko co jest dobre małego człowieczka?? Ale w tedy będzie już za późno.
80 49
odpowiedź
User
gość
Otóż komercja z nikim nie walczy, komercja tylko zarabia pieniążki, a jak ktoś jest ograniczony i nie może tego zrozumieć lub sam na komercyjnym rynku nie potrafi funkcjonować to pojawiają się frustracje i oskarżenia . Tylko nadchodzące kłopoty ekonomiczne zmuszają do szukania, kreowania wrogów narodu, a tak naprawdę zbliżają do przedostatniego etapu - wyrzucenia z UE przy żadnym ryzyku z racji braku wspólnej waluty. Potem po kilku poważnych informacjach, że zagraniczne koncerny mają jakieś problemy powiedzmy prawne zaczyna się piekiełko i dopiero po tym etapie następuje koniec tj. utrata kontroli nad sytuacją, która może skończyć się różnie w najlepszym wypadku rozpadem kraju kiedy w momencie chaosu jakieś inaczej myślące regiony mogą dojść do wniosku, że trzeba ratować własną d...ę i jakoś funkcjonować. Oczywiście dojście do tego zajmuje lata i to już zależy tylko od czynników zewnętrznych czy postanowią szybko zarobić sprawę rozwiązać, czy będą się targować i postanowią eksploatować kolonialnie a dopiero potem się dogadają co do jakiś orbit wpływów. Suweren jest uzależniony w wymianie handlowej na pierwszej kolejności od niemieckiej gospodarki , tylko, że to nie dociera do świadomości jego typowych przedstawicieli.
32 28
odpowiedź
User
widz555
PiS orze Polskę nie dlatego, że obywatele tak chcieli ale dlatego, że prezes tak chce.
Konia z rzędem temu z wyborców (ale nie członków) PiS, który wczytał się w program przed wyborami.
U nas od zawsze był problem z czytaniem jakichkolwiek umów, wybierali "anty platformę", a okazało się, że wybrali rewolucję po której nikt już tego kraju nie pozna.
A TVP co się czepia, jest wolność słowa póki co? Więc każdy może oceniać rzeczywistość i to artykułować według własnych poglądów. Poziom propagandy mediów państwowych zaczyna przebijać to co się działo za PRL. Indoktrynacja kiedyś kumulowała się w Dzienniku Telewizyjnym (raz, dwa razy dziennie), wiadomościach radiowych i w prasie. Teraz do dyspozycji jest 24-godzinny "dziennik telewizyjny", 6-7 razy więcej anten radiowych (pojawiły się przecież regionalne rozgłośnie), rozgłośnia religijna radiowo-telewizyjna, która się w tę propagandę włącza i cała masa aktywu prawicowego w postaci prasy i portali.
57 30
odpowiedź
User
MM
Oj, bolą towarzyszy z reżimowej TVP(iS) wyniki konkurencji. Oj, bolą. Sami sobie zgotowaliście ten los, więc przestańcie pluć jadem.
53 35
odpowiedź
User
Nie dla TVPO i radia PO
A czego można się spodziewać po PiSowskiej telewizji?? PiSowcy nie są w stanie pojąć, że mają więcej przeciwników niż zwolenników. Żadne sondaże na zlecenie PiSu nie są w stanie tego zmienić. Nie wierzę w sondaże (a zwłaszcza w te 38% poparcia dla PiSu) bo te są w głównej mierze są niemiarodajne do otaczającej rzeczywistości. Ciekawe kiedy fanatyczni zwolennicy PiSu się obudzą i zrozumieją, że żyją pod dyktaturą zakompleksionego, niszczącego wszystko co jest dobre małego człowieczka?? Ale w tedy będzie już za późno.


Co za głupoty! Fanatyczni przeciwnicy PiSu nie potrafią się pogodzić z tym, że zwolenników PiS jest bardzo wielu. Podważajcie sobie te sondaże, ale tylko się błaźnicie i kompromitujecie! Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Za kilka lat PiS znowu wygra wybory i wtedy ci wszyscy fanatyczni antyPiSowcy, którzy teraz plują jadem i nienawiścią na forach internetowych, zrobią w gacie ze strachu, hahahahaha! Mam niezły ubaw z zakompleksionych fanatyków antyPiSowskich takich jak m. in. Ty. Naprawdę to jest megazabawne!

Polska uwolniła się od rządów POwców i uwolniła się na zawsze. Drugi raz PO już wyborów nie wygra nigdy. PiS na wieki wieków! Amen.
31 50
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
A czego można się spodziewać po PiSowskiej telewizji?? PiSowcy nie są w stanie pojąć, że mają więcej przeciwników niż zwolenników. Żadne sondaże na zlecenie PiSu nie są w stanie tego zmienić. Nie wierzę w sondaże (a zwłaszcza w te 38% poparcia dla PiSu) bo te są w głównej mierze są niemiarodajne do otaczającej rzeczywistości. Ciekawe kiedy fanatyczni zwolennicy PiSu się obudzą i zrozumieją, że żyją pod dyktaturą zakompleksionego, niszczącego wszystko co jest dobre małego człowieczka?? Ale w tedy będzie już za późno.


Co za głupoty! Fanatyczni przeciwnicy PiSu nie potrafią się pogodzić z tym, że zwolenników PiS jest bardzo wielu. Podważajcie sobie te sondaże, ale tylko się błaźnicie i kompromitujecie! Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Za kilka lat PiS znowu wygra wybory i wtedy ci wszyscy fanatyczni antyPiSowcy, którzy teraz plują jadem i nienawiścią na forach internetowych, zrobią w gacie ze strachu, hahahahaha! Mam niezły ubaw z zakompleksionych fanatyków antyPiSowskich takich jak m. in. Ty. Naprawdę to jest megazabawne!

Polska uwolniła się od rządów POwców i uwolniła się na zawsze. Drugi raz PO już wyborów nie wygra nigdy. PiS na wieki wieków! Amen.


Zastanawiam się nad rozpoczęciem pracy jako trolliński w związku z tym mam pytanie, czy wy te komentarze musicie sami wymyślać, czy dostajecie przekaz dnia i robicie tylko kopiuj/wklej? Szczęść borze.
36 18
odpowiedź
User
Nie dla TVPO i radia PO
Zastanawiam się nad rozpoczęciem pracy jako trolliński w związku z tym mam pytanie, czy wy te komentarze musicie sami wymyślać, czy dostajecie przekaz dnia i robicie tylko kopiuj/wklej? Szczęść borze.

Co, prawda w oczy kole? Nie potrafisz zaakceptować faktu, że wielu ludzi popiera PiS, dlatego wymyślasz teorie spiskowe, że każdy, kto napisze coś dobrego o PiS i coś złego o PO, to jest opłaconym trollem. Śmiać mi się chce z tych waszych lewacko-lemingowskich teorii spiskowych, hahahahaha! Śmieszny człowieczek z ciebie, żyj sobie dalej swoimi teoriami o trollińskich, za kilka lat ja się z ciebie jeszcze głośniej pośmieję, gdy PiS ponownie wygra wybory.
Amen.
22 32
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing