WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Imitacja Samsung Galaxy S8 w kampanii reklamowej Samsunga

Pierwsze egzemplarze Galaxy S8 z zabarwionymi ekranami, Samsung radzi zmienić ustawienia (wideo)

2017-04-20 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Po odebraniu pierwszych egzemplarzy zamówionych Galaxy S8 niektórzy użytkownicy zauważyli, że ich smartfony mają zabarwiony na czerwono ekran. Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych, jednak Samsung bagatelizuje na razie problem i doradza zmianę ustawień ekranu w zabarwionych telefonach.

Fot.: jiweon5368/Instagram Fot.: jiweon5368/Instagram

Według serwisu Engadget sprawa jakości ekranów w Galaxy S8 pojawiła się na razie w Korei Południowej, bowiem użytkownicy w tym właśnie kraju zaczęli otrzymywać jako pierwsi zakupione w przedsprzedaży egzemplarze nowego flagowca Samsunga.

Informacje o Galaxy S8 z nienaturalnie zabarwionymi na czerwono wyświetlaczami dostarczyli ich użytkownicy publikując zdjęcia w koreańskich mediach społecznościowych. Internauci nie kryli oburzenia faktem, że otrzymują wadliwy produkt zamiast smartfona, na który długo czekali i za który zapłacili wysoką cenę.

Na publikowanych fotografiach widać, że niektóre ekrany S8 mają czerwonawy odcień. Jednak Samsung nie uważa na razie, by był to duży problem. W oświadczeniu przesłanym serwisowi ZdNet koncern wyjaśnia, że zabarwienie jest wynikiem właściwości niektórych matryc Super AMOLED. Producent radzi, by barwę wyświetlacza wyregulować za pomocą odpowiednich opcji w ustawieniach smartfona.

Serwis Business Korea dotarł do anonimowych źródeł w Samsungu które przyznały, że problem czerwonawych ekranów nie jest nowy i pojawił się już wcześniej w wypadku niektórych egzemplarzy feralnego i wycofanego ostatecznie ze sprzedaży Galaxy Note 7. Wówczas, gdy nie pomagała korekta ustawień ekranu Samsung w ramach gwarancji wymieniał wadliwe telefony. Na razie nie wiadomo, czy tę samą metodę postępowania zastosuje w wypadku Galaxy S8.

Modele Galaxy S8 i Galaxy S8+ zostały oficjalnie zaprezentowane w końcu marca br. W Polsce w zwykłej sprzedaży pojawią się 28 kwietnia w cenach 3499 (S8) oraz 3949 zł (S8+).

Autor: ps

Wiecej informacji: Galaxy S8, Galaxy Red, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia