SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Drugi sezon "Wiedźmina" z trójką reżyserów

Stephen Surjik, Edward Bazalgette i Sarah O’Gorman mają zająć się reżyserią drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" Netfliksa - wynika z nieoficjalnych informacji.

"Wiedźmin" to jeden z największych, jeśli nie największy, serialowy hit Netfliksa w 2019 roku. Przygody Geralta z Rivii masowo śledzili widzowie nie tylko w Polsce, ale i w USA, Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a nawet w odległym Indach.

Netflix potwierdził już powstanie drugiego sezonu serii (premiera w 2021 roku). Jak podał serwis redanianintelligence.com, za kamerą stanie jednak inna odsada reżyserska. Z produkcją żegna się Alik Sakharov, o czym przesądziły "różnice artystyczne".

Nieoficjalnie jednym z reżyserów będzie Stephen Surjik ("Jessica Jones", "Daredevil", "The Umbrella Academy"), który miał oglądać z ekipą możliwe lokacje zdjęć do nowych odcinków serii. Do ekipy dołączą też Sarah O’Gorman oraz Edward Bazalgette (znany m.in. z "Doctora Who").

W ubiegłym tygodniu media obiegły nieoficjalne doniesienia, że "Wiedźmin" będzie miał swoją wersję animowaną dla podtrzymania zainteresowania tytułem.

Według danych udostępnionych przez Netfliksa, przez cztery tygodnie serial obejrzano w 76 mln gospodarstw domowych, co jest rekordowym wynikiem wśród pierwszych sezonów seriali na platformie.

"Wiedźmin" - fabuła, twórcy, obsada

Oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W jedną z głównych ról, czarodziejkę Yennefer, wcieli się Anya Chalotra. W pozostałych rolach Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Emma Appleton (The End of The F**king World) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.

Ponad 17,3 mld na oryginalne treści

W czwartym kwartale ub.r. liczba subskrybentów Netflixa wzrosła o 8,76 mln do 167,09 mln. Platforma zanotowała 5,47 mld dolarów wpływów i 587 mln dolarów zysku netto. W USA pozyskała jedynie 420 tys. nowych klientów (wobec 1,53 mln rok wcześniej), co uzasadnia rosnącą konkurencją. Podkreśla też, że „Wiedźmin” okazał się najpopularniejszym z pierwszych sezonów jej seriali.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys. Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. Netflix miał w Polsce 5,3 mln realnych użytkowników i odnotował 77 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Drugi sezon "Wiedźmina" z trójką reżyserów

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zed is dead
W 2018 Netflix wydał na treści 12 mld, miał 15,79 mld przychodu i 1,21 mld zysku.
W 2019 wydał 15 mld, miał 20,15 mld przychodu i 1,87 mld zysku.
W 2020 chce wydać 17 mld.
Jaki jest cel tego biznesu i ile tak można?
odpowiedź
User
hehe
W 2018 Netflix wydał na treści 12 mld, miał 15,79 mld przychodu i 1,21 mld zysku.
W 2019 wydał 15 mld, miał 20,15 mld przychodu i 1,87 mld zysku.
W 2020 chce wydać 17 mld.
Jaki jest cel tego biznesu i ile tak można?



i kiedy jeśli ma zamiar spłacić swoje długi?
odpowiedź
User
Ret
Czy będzie reżyserwać Agnieszka Netherland
odpowiedź