WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zmienia nazwę na Muzeum Gdańska

Gorący temat

Zbigniew Rytel i Anna Popek za Marcina Wolskiego w zarządzie warszawskiego SDP

0

„Wikingowie” hitem History. Pierwszą część piątego sezonu śledziło 60 tys. widzów

2018-02-12 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Pierwszą część piątego sezonu „Wikingów” w History śledziło średnio 62 tys. widzów. Stacja w czasie emisji produkcji miała zdecydowanie wyższe wyniki oglądalności od średnich długookresowych.

„Wikingowie” hitem History. Pierwszą część piątego sezonu śledziło 60 tys. widzów

Pierwsza część piątej edycji „Wikingów” na antenie History pokazywana była w czwartki o godz. 21.05, w okresie od 30 listopada 2017 roku do 25 stycznia 2018 roku. Średnia widownia historycznego cyklu wyniosła 62 tys. osób. Przełożyło się to na 0,47 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 0,80 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę.

Przynajmniej przez 3 minuty każdy z poszczególnych odcinków oglądało średnio 67 tys. widzów w 4+ (łączny 3-minutowy zasięg wszystkich premierowych odcinków serialu wyniósł 404 tys. osób).

Najwięcej widzów zgromadził odcinek otwierający najnowszą serię, który zgromadził przed telewizorami 119 tys. oglądających - jednocześnie jest to najwyższa średnia widownia pojedynczego premierowego odcinka produkcji w historii emisji na antenie tej stacji. Przełożyło się to na odpowiednio 0,86 proc. i 1,25 proc. udziału.

Minimalnie mniejszą widownię (115 tys. osób), a wyższe udziały (odpowiednio 1,03 proc. i 1,39 proc.) zanotował drugi odcinek pokazany wyjątkowo tego samego dnia o 22.00.

Średni udział History wśród wszystkich widzów w zeszłym roku wyniósł 0,21 proc., a w grupie komercyjnej było to 0,25 proc. Oznacza to, że względem długookresowej oglądalności stacji produkcja w 4+ miała o ponad dwukrotnie wyższe udziały, a w grupie komercyjnej było to ponad trzykrotnie więcej.

Niedawno zakończona seria premierowych odcinków „Wikingów” miała najwyższe wyniki oglądalności od drugiego sezonu emitowanego wiosną 2014 roku we wtorki o 22.00 i 23.00. Wówczas serial gromadził 73 tys. widzów, a jego udziały wynosiły odpowiednio 0,71 proc. i 1,11 proc.

History od 2016 roku uwzględnia również dane o oglądaniu przesuniętym w czasie. Uwzględniając te dane sezon 4a historycznego serialu śledziło średnio 32 tys. osób, 4b - 35 tys., a 5a - 77 tys.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że polska wersja History planuje pokazać drugą część piątego sezonu produkcji. Jak na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie stacja pokaże nowe odcinki.

Zobacz polski zwiastun drugiej części „Wikingów 5”, który publikujemy jako pierwsi.

Już wiadomo również, że powstanie szósty sezon historycznej produkcji.

Akcja „Wikingów” rozgrywa się w średniowieczu. Produkcja opowiada o Ragnarze Lothroku (w tej roli Travis Fimmel), legendarnym bohaterze ery wikingów. Twórcami są Michael Hirst i Morgan O'Sullivan, którzy wcześniej pracowali przy „Dynastii Tudorów”.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Wikingowie, History

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia