WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Interia.pl zwiększa przewagą nad Gazeta.pl, a Onet nad Wirtualną Polską (wyniki Gemius/PBI z lutego)

Wirtualna Polska: 47 mln zł więcej na przejęcie reszty udziałów Domodi, 55 mln zł z odroczonego podatku dochodowego

2017-03-13 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wirtualna Polska podwyższyła wycenę zobowiązania do zakupu pozostałych 49 proc. udziałów spółki zależnej Domodi o 47 mln zł. Jednocześnie wydawca zdecydował o uwzględnieniu w swoim raporcie z ub.r. 55 mln zł z odroczonego podatku dochodowego ze sprzedaży WP Shopping.

Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding

W komunikacie giełdowym Wirtualna Polska poinformowała, że podwyższyła o 47 mln zł wycenę zobowiązania opcyjnego do nabycia pozostałych udziałów mniejszościowych w jednej ze swoich spółek zależnych. - Przychody i zyski operacyjne spółki zależnej okazały się lepsze od zakładanych w pierwotnym biznes planie sporządzonym na dzień nabycia udziałów w spółce zależnej, jak i w zrewidowanym biznes planie sporządzonym na koniec 2015 roku. Zarząd dokonał rewizji długoterminowych prognoz rozwoju spółki zależnej. Przełożyło się to na wzrost wyceny przedmiotowej spółki i wzrost wyceny opcji zakupu udziałów pozostałych w rękach udziałowców mniejszościowych - napisano w komunikacie.

Wirtualna Polska nie podała, której z jej spółek zależnych dotyczy zwiększenie wyceny zobowiązania do nabycia pozostałych udziałów. Najprawdopodobniej chodzi o spółkę Domodi (właściciela serwisów Domodi.pl i Homebook.pl), której 51 proc. udziałów Wirtualna Polska kupiła we wrześniu 2014 roku za 15 mln zł. Jednocześnie WP zobowiązała się do nabycia w 2018 i 2020 roku pozostałych udziałów Domodi za cenę uzależnioną od wyników finansowych spółki (zysku EBITDA, przychodów i stopy dyskonta). We wrześniu 2014 roku tę opcję wyceniono na 31,8 mln zł, na koniec 2015 roku - na 62,8 mln zł, a na koniec trzeciego kwartału ub.r. - na 66,3 mln zł.

Do Wirtualnej Polski należą też większościowe udziały w spółkach Dobreprogramy.pl (51 proc., kupione pod koniec 2013 roku) oraz Nocowanie.pl (75 proc. nabyte w czerwcu ub.r. za 22 mln zł). W przypadku tej pierwszej nie ma informacji o procedurze kupna i wycenie pozostałych udziałów, a w przypadku drugiej - w momencie transakcji zobowiązanie do kupna pozostałych udziałów wyceniono na 11,57 mln zł, a na koniec września ub.r. - na 11,76 mln zł.

Wirtualna Polska w ciągu ostatnich trzech lat przejęła również w całości m.in. NextWeb Media, Grupę Money.pl, Allani i Enovatis. Kupno Enovatis (wydawcy serwisów Wakacje.pl, Easygo.pl i Wypoczynek.pl) kosztowało 83,6 mln zł, a Grupy Money.pl - ok. 47 mln zł.

Pod koniec grudnia ub.r. Grupa Wirtualna Polska (której 100 proc. udziałów ma Wirtualna Polska Holding) sprzedała całość posiadanych przez siebie udziałów w spółce WP Shopping. Na transakcji tej spółka poniosła stratę podatkową w wysokości 378 mln zł, od której maksymalna kwota aktywa na odroczony podatek dochodowy to 72 mln zł. Spółka prognozuje jednak, że w najbliższych latach dochody podatkowe pozwolą jej stopniowo rozliczyć aktywo na odroczony podatek dochodowy dotyczący tej transakcji w kwocie do 55 mln zł. Dlatego podjęto decyzję, że 55 mln zł aktywa podatkowego powiększy skonsolidowany wynik finansowy netto Wirtualnej Polski za ub.r.

W trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska zanotowała 292,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 30,7 mln zł zysku netto. Wyniki finansowe z całego ub.r. poda w najbliższy wtorek.

Autor: tw

Wiecej informacji: Wirtualna Polska, Domodi

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej