SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski wracają do Polskiego Radia

W przyszłym tygodniu dziennikarze Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski, zwolnieni dyscyplinarnie z Polskiego Radia pod koniec ub.r., wrócą do pracy w firmie. To efekt ugód zawartych przez nich z nadawcą.

Od lewej: Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski Article

O tym, że Dorosz i Majchrowski w efekcie ugód wrócą do Polskiego Radia, informowaliśmy już w drugiej połowie sierpnia. Według naszych ustaleń dziennikarze zostaną ponownie zatrudnieni pod koniec przyszłego tygodnia. Zostaną też im cofnięte nagany oraz wypłacone odszkodowanie za okres, w którym nie mieli pracy.

Dziennikarze ani nadawca nie komentują tej sprawy. Wspólne oświadczenie opublikują w najbliższą środę.

Związany z Trójką Wojciech Dorosz i pracujący w Dwójce Marcin Majchrowski zostali zwolnieni dyscyplinarnie w grudniu ub.r. ze względu na działanie, które podejmowali jako kolejni szefowie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Organizacja wyrażała wtedy sprzeciw wobec oddelegowania dwojga serwisantek Trójki do Informacyjnej Agencji Radiowej oraz zwolnienia Damiana Kwieka. Krótko przed Doroszem i Majchrowski zwolniony został Paweł Sołtys. Pracownicy interweniowali w tej sprawie u ówczesnego zarządu firmy.

We wszystkich trzech przypadkach podano podobne uzasadnienie zwolnienia dyscyplinarnego, zarzucono Sołtysowi, Doroszowi i Majchrowskiemu m.in. „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, „stosowanie czarnego PR-u” „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu” m. in. „żądaniami przystąpienia do mediacji”. Dziennikarze skierowali pozwy do sądu pracy.

Ugodę z Polskim Radiem zawarł też Paweł Sołtys i pod koniec lipca wrócił do pracy w Trójce. Jednocześnie dalej pracuje w Bonnier Business Polska, gdzie przygotowuje materiały wideo do internetu.

Wojciech Dorosz zaczął pracę w radiowej Trójce 11 lat temu, pracował jako wydawca programów „Magazyn bardzo kulturalny”, „Trójka pod księżycem” i „Klub Trójki”. Marcin Majchrowski dołączył do zespołu Dwójki w 1993 roku, prowadził audycje o muzyce poważnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski wracają do Polskiego Radia

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz Wybranowski
Bardzo dobrzy dziennikarze, szczególnie pan Majchrowski. Cieszę się, że wracają na antenę.
24 5
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
śp. Maciej byłby załamany....gdzie wartości ( wszystkie 4 ) ?
na dodatek ten wiatr powoduje, że wietrzenie jest tak intensywne, że w hurtowni pusto :D
9 4
odpowiedź
User
Popiół2015
Reszta po Sołtysie.
7 0
odpowiedź
User
PIP
Czy Polskie Radio nie ma przytomnego kadrowca, żeby skutecznie przeprowadzić zwolnienia?
7 10
odpowiedź
User
prof.i
Fatalna wiadomość.
Pół roku bez redaktora Majchrowskiego w Dwójce to był prawdziwy komfort. Jego audycje autorskie były koszmarnie nudne, bez pomysłu, odtwórcze i bez polotu powtarzanie kursów, jakie 20 lat temu odbył na muzykologii. Ale nawet nie to jest najgorsze. Najgorsza i wybitnie irytująca jest jego fatalna dykcja i wyjątkowo nieradiowy głos. Dwadzieścia lat w radiu publicznym i zero poprawy.
Cóż, wracają czasy, kiedy o 09:00 znów usłyszymy "minęła ciefiąta". Dramat.
7 21
odpowiedź
User
koko
To jednak praca " w reżimowych mediach" nie boli i warto się o nią bić w sądach?
6 11
odpowiedź
User
sdf
To jednak praca " w reżimowych mediach" nie boli i warto się o nią bić w sądach?


Warto się bić o "prawo i sprawiedliwość"! Zawsze.
13 1
odpowiedź
User
inż.
@prof.i
Tak się głupio jednak składa, że Marcin Majchrowski jest ceniony przez ogół słuchaczy Dwójki właśnie za to, co uznałeś za jego wady. Mam niejasne przeczucie, że Twój komentarz został napisany na zamówienie...
13 4
odpowiedź
User
Słuchacz
@prof.i
Tak się głupio jednak składa, że Marcin Majchrowski jest ceniony przez ogół słuchaczy Dwójki właśnie za to, co uznałeś za jego wady. Mam niejasne przeczucie, że Twój komentarz został napisany na zamówienie...

W Dwójce jest pewien krąg redaktorów, którzy nie mogą przeżyć, że inni mają słuchaczy a ich ą i ę słuchają co najwyżej koledzy z akademii. Robią audycje dla siebie, całkowicie zapominając o tym, że misją Dwójki jest popularyzacja kultury a nie akademickie słodkie p....nie w kameralnym gronie dziekanatu.
7 0
odpowiedź
User
Alicja z Chełma
Cieszę się, że pan Marcin Majchrowski wraca na antenę radiowej dwójki. Bardzo Go brakowało. Wiedza, kompetencje językowe, radiowy głos, dykcja. Po prostu kultura. Niestety, w Chełmie od kilkunastu lat radiową dwójkę można odbierać tylko przez internet
1 3
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing