WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie Radio: Michał Fabisiak zwolniony, bo nie uprzedził, że pisze o sondażu dla PiS. Może jeszcze wrócić do pracy

Wojciech Mann sprecyzował swoje słowa dla „Gazety Wyborczej” o „wdepnięciu w Polskę”, według Polskiego Radia to przeprosiny

2017-10-23 A A A KOMENTARZE: 19 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polskie Radio w oficjalnym komunikacie informuje, że Wojciech Mann przeprasza za słowa z wywiadu dla „Gazety Wyborczej” o „wdepnięciu w Polskę”. Sam dziennikarz nie chce na razie komentować tego komunikatu.

Wojciech Mann, fot. TVP Wojciech Mann, fot. TVP

Wojciech Mann wraz z Krzysztofem Materną udzielili wspólnego wywiadu dla „Gazety Wyborczej” dotyczącego głównie ich cyklu z początku lat 90. „Za chwilę dalszy ciąg programu”.

W materiale, opublikowanym 14 października, dziennikarz „GW” stwierdził m.in.: „W sieci ludzie dzielą się 20-letnimi skeczami z ‘Za chwilę dalszy ciąg programu’, dopatrując się w nich zapowiedzi wielu rzeczy, które dzieją się teraz”. Wojciech Mann odpowiedział na to: - Gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mi powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłbym.

W weekend Polskie Radio wydało komunikat w sprawie tej rozmowy, zatytułowany „Wojciech Mann przeprasza za to, co powiedział w wywiadzie dla Gazety Wyborczej”. Czytamy w nim, że w miniony piątek prowadzący poranne wydanie „Zapraszamy do Trójki” Mann nawiązał do tego wywiadu.

- Z kolei pan Jacek pyta mnie, czy w udzielonym niedawno wywiadzie, w którym wyrażałem brak aprobaty dla pewnych zjawisk w naszej rzeczywistości miałem zamiar kogoś obrazić? Nic podobnego - wyjaśniam: użyte tam słowo „wdepnąć”, zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego oznacza po prostu znalezienie się przypadkowo w niewygodnej sytuacji i w takim właśnie sensie zostało użyte - powiedział prezenter. Na tym komunikat się kończy. Podpisała się pod nim rzeczniczka Polskiego Radia.

Wojciech Mann - jak się dowiedzieliśmy - nie chce komentować tej sytuacji, ani odnosić się do stwierdzenia, że za cokolwiek przeprasza. W ciągu kilku dni ma zająć stanowisko w tej sprawie.

Dziennikarz w kilku wywiadach udzielonych w ostatnich dwóch latach negatywnie oceniał sytuację w Polsce i zmiany w Trójce. W połowie br. w rozmowie z Dziennik.pl m.in. przesunięcie Marcina Zaborskiego do pasma popołudniowego (niedługo potem Zaborski przeszedł z Trójki do RMF FM) oraz to, że dziennikarze zaczęli się autocenzurować.

Z drugiej strony po tym jak „Gazeta Wyborcza” pod koniec ub.r. podała nieprawdziwą informację, jakoby ówczesna prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła w rozmowie z Mannem wytknęła mu braki warsztatowe, dziennikarz to zdementował.

Autor: jk

Wiecej informacji: Wojciech Mann, Polskie Radio, Trójka

Komentarze (19) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia