WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Alior Bank reklamuje pożyczkę jak przymiarkę ubrania (wideo)

Wydawca „Wprost” bierze 3 mln zł kredytu na bieżącą działalność

2017-12-07 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” (należy do PMPG Polskie Media), wydająca tygodnik „Wprost”, zawarła umowę o zaciągnięciu kredytu w wysokości maksymalnie 3 mln zł do spłaty na 10 lat. Celem jest finansowanie bieżącej działalności firmy.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media /  fot. Beata Jarzębska Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media / fot. Beata Jarzębska

Zabezpieczeniami kredytu jest hipoteka ustanowiona na rzecz AWR „Wprost” przez PMPG Polskie Media na prawie użytkowania wieczystego do jej nieruchomości w Piasecznie, przelew wierzytelności z polisy ubezpieczeniowej tej nieruchomości na sumę ubezpieczenia wynoszącą minimum 2,5 mln zł oraz weksel własny in blanco wystawiony przez AWR „Wprost” wraz z deklaracją wekslową.

- Pozostałe warunki umowy kredytu nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla danego typu umów - poinformowała PMPG Polskie Media w komunikacie giełdowym.

Poprzednio AWR „Wprost” wzięła 3 mln zł kredytu na bieżącą działalność w grudniu 2015 roku. Okres spłaty wyznaczono do grudnia ub.r. Spółka zdecydowała się nie kontynuować tej umowy kredytowej i wziąć nowy kredyt w innym banku.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 19 227 egz.

90 proc. udziałów AWR „Wprost” należy do grupy PMPG Polskie Media, która w trzech kwartałach br. zanotowała 10,96 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,74 mln zł zysku netto.

Autor: tw

Wiecej informacji: Wprost, AWR Wprost, kredyt, PMPG Polskie Media

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia