WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wyszukiwarka Google w portalu Nasza-Klasa.pl

WSiP rozpoczął współpracę z Google; liczy na większą sprzedaż książek

2009-02-25 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) rozpoczęły współpracę z Google, dzięki której, w wyszukiwarce Google Book Search znaleźć będzie można fragmenty większości książek wydawnictwa.

WSiP rozpoczął współpracę z Google; liczy na większą sprzedaż
książek

Dzięki temu projektowi WSiP liczy na zwiększenie sprzedaży - poinformował dziennikarzy Karol Żbikowski, członek zarządu.

"W ramach tego projektu udostępnimy do 20 proc. treści naszych kilkuset książek. Liczymy, że docelowo przełoży się to na zwiększenie sprzedaży i podniesienie prestiżu WSiP" - powiedział Żbikowski.

Dodał, że współpraca z Google nie wymaga od wydawnictwa większych nakładów, natomiast jej efekty spółka przedstawi za rok.

Prezes WSiP Stanisław Wedler podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że zarząd spółki jest gotowy do przeznaczenia od 50 do 100 proc. ubiegłorocznego zysku na wypłatę dywidendy.

"Ostateczna rekomendacja zarządu, co do wysokości dywidendy zależeć będzie od projektów akwizycyjnych" - powiedział. Dodał, że WSiP zainteresowany jest przejęciem wydawnictwa Bellona, analizuje też drugą akwizycję.

Spółka nie podała jeszcze wyników za cały 2008 rok, ubiegłoroczna prognoza zakładała osiągnięcie 40,2 mln zł zysku netto.

Oprócz wypłaty dywidendy WSiP planuje w tym roku skup akcji. NWZA spółki m.in w tej sprawie zwołano na 16 marca. Według nieoficjalnych informacji prasowych spółka chce skupić swoje akcje za 25 mln zł.

"Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Generalnie ostateczna kwota, jaką zarząd będzie rekomendował, nie została jeszcze ustalona" - powiedział.

Z 38,2 mln zł zysku netto za 2007 roku WSiP przeznaczył 22,8 mln zł na wypłatę dywidendy. Spółka przeprowadziła też buyback za 28 mln zł, skupując 6,24 proc. swoich akcji.

Autor: masz / pap / pr / tr

Wiecej informacji: Google, WSiP

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia