WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Slack z rynkową wyceną 5 miliardów dolarów może zmienić właściciela, wśród potencjalnych kupców jest Amazon

Gorący temat

24/7Communication wchłania Headlines-Porter Novelli, Joanna Pruszyńska skupi się na CodersTrust Polska

1

Za 13,7 miliarda dolarów Amazon przejmuje sieć supermarketów Whole Foods Market

2017-06-19 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Amazon kupił Whole Foods Market - amerykańską sieć supermarketów ze zdrową żywnością. Wartość transakcji to 13,7 miliarda dolarów. Sieć będzie nadal działać pod własną marką, a jej dotychczasowy szef pozostanie na swoim stanowisku.

Za 13,7 miliarda dolarów Amazon przejmuje sieć supermarketów Whole Foods Market

O nowej akwizycji Amazon poinformował w oficjalnym komunikacie zaznaczając, że zakup musi zostać zaakceptowany kolejno przez udziałowców koncernu oraz przez amerykańskie instytucje nadzorujące tamtejszy rynek. Finalizacja przejęcia jest w związku z tym spodziewana w II połowie br.

Whole Foods Market to założona w 1978 r. w Austin w Teksasie sieć supermarketów oferująca naturalną żywność. W ub.r. firma zanotowała sprzedaż przekraczającą 16 mld dol., obecnie prowadzi ona ponad 460 sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii.

Kwota transakcji wynosi 13,7 mld dol. i uwzględnia obecne zadłużenie Whole Foods Market. Zgodnie z zapowiedzią po sfinalizowaniu akwizycji sieć będzie nadal funkcjonować pod własną marką. John Mackey, założyciel i obecny szef Whole Foods Market pozostanie na swoim stanowisku.

- Nowe partnerstwo z Amazonem pozwoli nam na rozwój działalności na rynku i dostarczenie naszym udziałowcom kolejnych źródeł dochodu – zaznaczył w komunikacie John Mackey. – Zapewni nam ono także na dostarczenie klientom kolejnych udogodnień przy zakupach w naszej sieci.

Whole Foods Market to jak dotąd największa inwestycja związana z przejęciami dokonana przez Amazon, jednak w przeszłości koncern miał na koncie kilka innych znaczących akwizycji.

W 2009 r. Amazon za 1,2 mld dol. kupił internetowy sklep obuwniczy Zappos, w 2012 r. firmę Kiva Systems (775 mln dol.), w 2014 r. platformę Twitch związaną z grami komputerowymi (970 mln dol.), a w br. przejął za kwotę 650 mln dol. Souq – największą platformę e-commerce na Środkowym Wschodzie.

Autor: ps

Wiecej informacji: Amazon, Whole Foods Market

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia