WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

65 dziennikarzy zabitych w 2017 roku, najwięcej w Syrii, Meksyku i Afganistanie

Gorący temat

Ewa Bugała wraca do Telewizji Polskiej, ma pracować w biurze prasowym

0

Zagraniczni korespondenci z gorszymi warunkami pracy w Chinach

2018-01-31 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Korespondenci zagranicznych mediów pracujący w Chinach coraz bardziej narzekają na warunki w jakich muszą tam pracować - wynika z raportu Foreign Correspondents’ Club of China (FCCC). Według organizacji dziennikarze oraz ich chińscy współpracownicy częściej niż w poprzednich latach padają ofiarami szykan i zastraszania, za którymi stoją przeważnie chińskie władze komunistyczne.

Zagraniczni korespondenci z gorszymi warunkami pracy w Chinach

Według raportu FCCC 98 proc. zagranicznych korespondentów akredytowanych w Chinach ocenia, że ich obecne warunki pracy w tym kraju nie spełniają międzynarodowych standardów. Według kolejnych 29 proc. respondentów ich zawodowa sytuacja w Chinach pogorszyła się w znacznym stopniu od 2015 r.

Dziennikarze potwierdzają, że obiektem ataków padają często ich współpracownicy będący Chińczykami. Są oni zastraszani i szykanowani przez przedstawicieli chińskiej administracji i służb, spotykają się też często z oskarżeniami o zdradę ze strony organizacji inspirowanych przez władze komunistyczne.

Sami korespondenci podali także przykłady sytuacji, w których to oni sami są obiektem agresji słownej lub fizycznej, najczęściej ze strony anonimowych osób lub grup. Takie przypadki zgłosiło w raporcie FCCC 57 proc. korespondentów.

Władze w Chinach od dawna starają się utrudnić funkcjonowanie zachodnich mediów w tym kraju, blokując m.in. dostęp do internetowych serwisów Wall Street Journal, South China Morning Post, Bloomberga, Reutersa czy New York Timesa.

Autor: ps

Wiecej informacji: FCCC, dziennikarze, Chiny

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia