Zmarł Grzegorz Miecugow

W sobotę, o 14.55 w wieku 61 lat zmarł Grzegorz Miecugow - dziennikarz telewizyjny i radiowy, współtwórca "Faktów" TVN i "Szkła kontaktowego".

lb
lb
Udostępnij artykuł:

O śmierci Grzegorza Miecugowa poinformowała redakcja programu TVN24 "Szkło kontaktowe", które dziennikarz współprowadził.

Grzegorz Miecugow urodził się 22 listopada 1955 roku w Krakowie, jego ojcem był krakowski dziennikarz Bruno Miecugow. Był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Karierę dziennikarską rozpoczynał w redakcji lokalnego warszawskiego radia. Od 1987 roku był członkiem, a następnie szefem programu "Zapraszamy do Trójki" w Programie III Polskiego Radia. Po odejściu z radia związał się z TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą "Wiadomości"; później współtworzył TVN (od 1997 r.) i jeden z jego sztandarowych programów - "Fakty". Początkowo prowadził jego weekendowe wydania. Od 2005 r. był jednym z gospodarzy "Szkła kontaktowego" w TVN24. W tej samej telewizji prowadził wywiady w programie "Inny Punkt Widzenia".  W 2001 roku - wspólnie z Martyną Wojciechowską -  prowadził pierwszą polską edycję "Big Brothera" w TVN.

Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Podczas spotkania autorskiego w Darłowie w marcu bieżącego roku mówił, że "może być bardzo ciężko chory". - Tak czy siak będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie - mówił Miecugow, cytowany przez serwis naszemiasto.pl Jak pisał portal, pytany o to, czy takie publiczne przyznanie się do problemów ze zdrowiem jest sposobem na poradzenie sobie w trudnej sytuacji, odpowiedział: - Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył.

 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

TVN24 zawita do Siemiatycz. Będzie strefa dla mieszkańców i nagrania programów

TVN24 zawita do Siemiatycz. Będzie strefa dla mieszkańców i nagrania programów

Janka Szwykowska awansuje w dziale kreacji VML

Janka Szwykowska awansuje w dziale kreacji VML

Newsmax Polska zatrudnił agencję PR

Newsmax Polska zatrudnił agencję PR

Reżyser serialu Netfliksa z audycją w Radiu Kampus

Reżyser serialu Netfliksa z audycją w Radiu Kampus

Przestrzeń eventowa na zimę – gotowe rozwiązanie dla organizatorów wydarzeń
Materiał reklamowy

Przestrzeń eventowa na zimę – gotowe rozwiązanie dla organizatorów wydarzeń

Wysocka-Schnepf kontra Stanowski. Sąd oddalił zażalenie twórcy Kanału Zero

Wysocka-Schnepf kontra Stanowski. Sąd oddalił zażalenie twórcy Kanału Zero