WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Hołd dla Steve'a Jobsa na głównej stronie wyszukiwarki Google

Zmarł Steve Jobs, współzałożyciel firmy Apple (wideo)

2011-10-06 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Współzałożyciel i charyzmatyczny były szef firmy Apple Inc. Steve Jobs zmarł w środę (czasu miejscowego) w Kalifornii, w wieku 56 lat - poinformowała firma w oświadczeniu.

Zmarł Steve Jobs, współzałożyciel firmy Apple (wideo)

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś odszedł Steve Jobs" - podała firma w oświadczeniu. Jego "geniusz, pasja i energia dały początek niezliczonym pomysłom, które wzbogacają nasze życie i czynią je lepszym", "świat stracił wizjonera i geniusza kreatywności" - dodano.

Bill Gates, współzałożyciel konkurencyjnego wobec Apple Microsoftu i jednocześnie przyjaciel Jobsa, napisał w oświadczeniu: "Dla tych z nas, którzy mieli szczęście z nim pracować, był to (...) wielki zaszczyt". Swój żal z powodu jego śmierci wyrazili m.in. prezydent USA Barack Obama z żoną Michelle, współzałożyciel Google'a Sergey Brin, założyciel portalu Facebook Mark Zuckerberg, dziennikarz stacji CNN Anderson Cooper oraz wiele innych osób.

Jobs był jednym z najsłynniejszych informatyków świata, nazywanym ikoną i legendą Krzemowej Doliny. Firmę Apple założył w 1976 roku z kolegą Steve'em Wozniakiem.

>>> Polska branża o Jobsie: zrewolucjonizował smartfony, Apple da sobie radę

Najsłynniejsze produkty jego firmy - Mac, iPod, iPhone, iPad - zrewolucjonizowały nie tylko przemysł informatyczny, ale także telefonii komórkowej i muzyczny - podkreśla Associated Press.

Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci Steve'a Jobsa, wiadomo jednak, że od lat cierpiał on na chorobę nowotworową.W 2004 roku Jobs podał, że zdiagnozowano u niego rzadko spotykaną odmianę raka trzustki. W 2009 roku przeszedł operację przeszczepu wątroby. Od stycznia tego roku przebywał na bezterminowym zwolnieniu lekarskim, którego powodów nie podano do wiadomości publicznej. W sierpniu odszedł ze stanowiska dyrektora wykonawczego Apple Inc., pozostał jednak przewodniczącym rady nadzorczej firmy.
 

Słowa Steve'a Jobsa skierowane w 2005 roku do absolwentów uniwersytetu Stanford

Autor: kk / pr / zr / pap / zpe

Wiecej informacji: Steve Jobs

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia